Katolikofobia

➜ 22 czerwca 2022
Szczecin: Profancja Krzyża w kościele pw. św. Andrzeja Boboli

Około godziny 16:45 mężczyzna znieważył miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych poprzez uszkodzenie krzyża znajdującego się w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej w Szczecinie.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid02gdJ3a9gHwk3rRnMq4yCVYxJhSJcWLMW8SJpeudmTZBLhprByV9wDq7dhfNBdeuuzl

➜ 18-19 czerwca 2022
Dolice: Dewastacja infrastruktury parafialnej oraz groźby wobec księży

W nocy z soboty na niedziele doszło do ataku na plebanię znajdującą się w Parafii rzymskokatolickiej pw. Chrystusa Króla w Dolicach.
Sprawcy zniszczyli bramy, drzwi wejściowe, termoizolacje i elewacje budynku plebanii oraz infrastruktury ogrodowej. W stronę kapłanów były kierowane groźby śmierci, próbowano także sprowokować zamieszki.
Link: https://nowinynyskie.com.pl/artykul/profanacja-po-raz-trzeci/1304618https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid0SGfkQJ3arabuHSHFjHURxXuLTaUSLUjyBBnuPHLutXStzkVdkaRr2DHUY8Gv7Na1l

➜ 16 czerwca 2022
Szczecin: Dewastacja bazyliki archikatedralnej w Szczecinie

Nieznany sprawca namalował na zabytkowych drzwiach bazyliki archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, okultystyczny symbol pentagramu, który jest uznawany za symbol satanistyczny.
Parafia podjęła już działania, zabezpieczając monitoring i powiadamiając policję.
Link: https://fideidefensor.pl/2022/06/17/pentagram-na-drzwiach-archikatedry-w-szczecinie/

➜ 21/23 maja 2022
Legionowo: znieważenie kapliczki Matki Bożej

W drugiej połowie maja 2022 r. doszło do znieważenia kapliczki Matki Bożej zlokalizowanej przy rondzie im. Andrzeja Paszkowskiego, nieopodal ulic Kościuszki i Krasińskiego w Legionowie. Chuligani wybili szybę, za którą stała figura Matki Bożej oraz zniszczyli krzyż znajdujący się na kapliczce.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid0RMNfbPjZp7GQm9WH3vvZpUx8UFRRmhRoB4hoYXMy2qSb1QtHEyKZYVFZtnzBfJ85l

➜ 10 maja 2022
Pokrzywna (Góry Opawskie, woj. opolskie): profanacja figury Chrystusa wiszącej na krzyżu.

Prawdopodobnie 10 maja 2022 r. w znajdującej się na Cichej Polanie w Pokrzywnej (Góry Opawskie, woj. opolskie) kaplicy złamano i urwano obie nogi figurze Chrystusa. Wandale wyrwali też figurę Matki Boskiej z drewnianej kapliczki i wrzucili ją do potoku. Na szczęście odnaleźli ją turyści. Skradziono także metalową skarbonkę na drobne datki na utrzymanie tego miejsca. To nie pierwsza profanacja tego miejsca. Rok wcześniej wandal najpierw utrącił palce u nóg w figurze Chrystusa. Potem ktoś kijem złamał obie nogi figury, tuż pod kolanami. Rzeźba trafiła do konserwacji i wzmocniona wróciła na polanę. Po miesiącu sprawca znów odłamał obie nogi Chrystusa.

➜ 21 kwietnia 2022
Jerzmanowice (woj. małopolskie): dewastacja drogi krzyżowej przy ul. Kalwaryjskiej na górze Kalwaria w Jerzmanowicach.

W okresie Wielkanocnym, w okolicach dnia 21 kwietnia 2022 r. doszczętnie zdewastowano drogę krzyżową przy ul. Kalwaryjskiej we wsi Jerzmanowice w Małopolsce. Do zniszczenia krzyży i figurek użyto piły spalinowej, nożyc i siekiery. Zniszczone zostały kapliczki, figury oraz święte obrazy.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid0DniQMaGUrSqWbU928TtM1dKqybqmVTq4ecrqr64faMWiD2fj3arsqzrnUPjnwHGjl

➜ 18 kwietnia 2022
Kietrz: profanacja kapliczki z Matką Bożą oraz Chrystusem.

Prawdopodobnie w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy, 18 kwietnia 2022 r. doszło do zniszczenia figur znajdujących się w kapliczce zlokalizowanej w Kietrzu (woj. opolskie). To już kolejna profanacja tego samego miejsca. Do poprzednich zniszczeń doszło w sierpniu 2021 r. Sprawca rozbił dwie figury Matki Bożej oraz figurę Jezusa, które znajdowały się w kapliczce.
Link: https://radio.opole.pl/100,569706,profanacja-kapliczki-w-kietrzu-policja-szuka-spr

➜ 14 kwietnia 2022
Piekary Śląskie: dewastacja kaplicy „Maria Hilf”, czyli kaplicy pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy/Matki Bożej Wspomożycielki znajdującej się w Piekarach Śląskich.
Grupa pięciu młodych osób (dwie młode kobiety i trzech młodych mężczyzn) dopuściła się publicznego znieważenia kaplicy „Maria Hilf”, czyli kaplicy pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy/Matki Bożej Wspomożycielki znajdującej się w Piekarach Śląskich, w dzielnicy Szarlej, tuż przy granicy z Bytomiem. Według zamieszczonego w sieci nagrania z monitoringu, młode osoby spożywały alkohol, a następnie dopuściły się zniszczenia kamer monitoringu zamontowanego przy kaplicy, a także zaczęły dewastować samą kaplicę, niszcząc m. in. niedawno wyremontowany dach.
Link: https://piekaryslaskie.naszemiasto.pl/wandale-zdewastowali-kapliczke-w-piekarach-slaskich-zobacz/ar/c1-8783061

➜ 12 kwietnia 2022
Lewniowa (woj. małopolskie): profanacja figur Matki Bożej.

Nieznany sprawca bądź sprawcy zniszczyli i znieważyli cztery figury Matki Bożej znajdujące się na terenie parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Lewniowej (gmina Gnojnik). Jednej z figur Matki Bożej, która znajduje się na placu kościelnym przy kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski, sprawcy uszkodzili twarz maryjnej figury, obcięli obydwie ręce, a także uszkodzili figurę na wysokości serca oraz miejsca łonowego. Druga z figur została rozbita, w ten sposób, iż ostała się jedynie część figury. Natomiast trzecia z figur znajdowała się za szkłem, które zostało rozbite, zaś sama kapliczka z figurą Matki Bożej została przewrócona i uszkodzona.

➜ 16 marca 2022
Chojna (woj. zachodniopomorskie): znieważenie pomnika św. Jana Pawła II

Młoda kobieta weszła na pomnik przedstawiający św. Jana Pawła II znajdujący się przy Kościele Mariackim w Chojnie na skwerze przy zbiegu ulic Bolesława Chrobrego i Władysława Jagiełły. Kobieta siadała na figurze św. Jana Pawła II fotografując się w lekceważących pozach oraz z gestem tzw. „rogatej dłoni” będącym znakiem szatana. Dziewczyna opierała się również o postać Papieża trzymając w ręku pastorał papieski. Zdjęcia dokumentujące zdarzenie zamieszczono na platformie „Instagram”.
Link: https://www.chojna24.pl/2022/03/skandaliczne-zachowanie-nastolatki.html?m=1

➜ 18 stycznia 2022
Warszawa: obrazoburczy spektakl w Teatrze Powszechnym

Na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego wystawiany jest spektakl „Radio Mariia” obrażający uczucia religijne chrześcijan. Spektakl „Radio Mariia” w reżyserii Rozy Sarkisian przedstawia Polskę, w której Kościół katolicki został zniszczony, świątynie zamieniono w lokale rozrywkowe, a wierni są represjonowani przez organy ścigania. W przedstawieniu pojawia się scena, gdzie do pojemnika na śmieci wyrzucane są krzyże, święte obrazy, portrety papieża i figura Chrystusa.
Link: https://pch24.pl/obrazoburczy-spektakl-w-teatrze-powszechnym-ordo-iuris-zawiadamia-prokurature/
Link:
https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid0259L6RuP1HA6vPftmr8zDRu3zzjyHefVbicugbEAQAAGcB5JqxefE8yMAJG4cc8h6l

➜ 14 stycznia 2022 (dokładna data nie znana)
Gdańsk Rynarzewo: Profanacja kapliczki Matki Boskiej

Nieznani sprawcy wybili szybę i skradli figurkę Matki Boskiej. Kapliczka została ufundowana przez Walerię Lisińską w intencji odnalezienia męża Ludwika oraz córki Marii, którzy zaginęli w trakcie II Wojny Światowej. Znajduję się na trasie pieszej pielgrzymki do Kalwarii Wejherowskiej.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/photos/a.117472499864558/503835691228235/

➜ 1 stycznia 2022
Łódź: zniszczenie figury Dzieciątka Jezus w szopce ustawionej przed łódzką katedrą pw. św. Stanisława Kostki

W sylwestrową noc doszło do zniszczenia figury Dzieciątka Jezus w szopce ustawionej przed łódzką katedrą pw. św. Stanisława Kostki. Figurka ta, przenoszona co roku do żłóbka w uroczystej procesji wieńczącej mszę pasterską w katedrze, stanowi dar od papieskiego jałmużnika kard. Konrada Krajewskiego.
Link: https://pl.aleteia.org/2022/01/03/zatrzymano-sprawce-wigilijnego-ataku-na-warszawska-bazylike-tymczasem-w-lodzi-kolejna-profanacja/

31 grudnia – 1 stycznia 2021
Łódź: Zniszczenie figury Dzieciątka Jezus
W noc sylwestrową nienany sprawca uszkodził gipsową figórkę dzieciątka Jezus w Szopce na placu katedralnym św. Jana Pawła II w Łodzi. Uszkodzeniu uległa głowa dzieciatka Jezus, która została odłupana.
Link: https://wpolityce.pl/kosciol/580206-nieznani-sprawcy-uszkodzili-figurke-dzieciatka-jezus

29 grudnia 2021
Barbarka: Dewastacja krzyży
Nieznani sprawcy 13 brzozowych krzyży tworzących plenerową Drogę krzyżową, zlokalizowaną miedzy kaplica św. Barbary a miejscem straceń w Barbarce w Toruniu.
Link: https://polskatimes.pl/krzyze-na-barbarce-zdewastowane-kto-zniszczyl-torunska-golgote/ar/c1-15973945

28 grudnia 2021
Sikorzyno: Dewastacja przydrożnej kapliczkiDnia 28 grudnia 2021r w miejscowości Sikorzyno gm. Stężyca (parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Gołubiu) późnym wieczorem miała miejsce profanacja przydrożnej kapliczki. Figura Matki Bożej Niepokalanego Serca została brutalnie wyrzucona i rozbita. Dolna część została na miejscu zdarzenia, zaś popiersie z ręką porzucone w oddali na polu.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/498259271785877

➜ 27/28 grudnia 2021
Police: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. św. Kazimierza

Agresywny mężczyzna zerwał zainstalowaną przy wejściu do domu parafialnego skrzynkę na korepondencję, a następnie użył jej do stłuczenia szyby w drzwiach oraz w pobliskich oknach. 27-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia i grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/493252092286595

25 grudnia 2021
Zielona Góra: Zakłócenie mszy świętej
Grupa nietrzeźwych mężczyzn zakłóciła Pasterkę, w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Ponadto sprawcy rzucali w wiernych śnieżkami uniemożliwiając im kontunuowanie nabożeństwa.
Link: https://wydarzenia.interia.pl/lubuskie/news-zielona-gora-zaklocali-pasterke-rzucali-sniezkami-w-wiernych,nId,5729728

➜ 24/25 grudnia 2021
Warszawa: Dewastacja kościoła pw. Świętego Krzyża
Na elewacji kościoła pw. Świętego Krzyża w Warszawie umieszczono napisy „Tu będzie techno”, „Świeckie państwo”, oraz „PiS WON”.
Link: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-28/warszawa-zdewastowana-elewacja-kosciola-magdalena-gawin-barbarzyncy-powinni-sami-pokryc-koszty/

➜ 24 grudnia 2021
Warszawa: zniszczenie elewacji zabytkowego kościoła Świętego Krzyża

Wandale zniszczyli elewację zabytkowego kościoła Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Na murach świątyni pojawiły się hasła wymalowane czerwoną farbą. Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 grudnia. Na murach zabytkowego kościoła pojawiły się napisane czerwoną farbą hasła: „świeckie państwo”, „tu będzie techno” i „PiS won”.
Link: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-27/tu-bedzie-techno-pis-won-zdewastowana-elewacja-kosciola-w-warszawie/

➜ 21 grudnia 2021
Koryta k. Torzymia: ścięto trzy przydrożne krzyże

Piłą mechaniczną ścięto trzy krzyże: dwa przydrożne i jeden na cmentarzu.
Link: https://info.wiara.pl/doc/7279433.Trzy-sciete-krzyze-na-terenie-torzymskiej-parafii-pw

➜ 18 grudnia 2021
Głogów: zniszczenie kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa

Nieznany sprawca zaatakował i zniszczył kapliczkę Najświętszego Serca Pana Jezusa na terenie parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie. Ktoś wykonał sześć uderzeń w szybę, która była wzmocniona. Na miejscu była zbita butelka po piwie, która mogła być do tego za słaba, więc sprawca użył do tego dużego kamienia. Ostatecznie kamień przebił szybę, całą figurę na wylot, odbił się od drugiej szyby, spadł i tam jest.
Link: https://m.niedziela.pl/artykul/75523/Zniszczona-kapliczka-Najswietszego-Serca

12 grudnia 2021
Skandaliczny wpis posłanki pod informacją o śmierci osoby duchownej


Posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska pod postem informującym o śmierci arcybiskupa Sławomira Nowaka umieściła komentarz: Katolik, który wciskał ludziom bajki o niebie i piekle wszyscy powinni radowaś się ze juz am jest…”.
Link: https://www.stefczyk.info/2021/12/12/skandaliczne-slowa-poslanki-lewicy-nt-smierci-arcybiskupa-wszyscy-powinni-sie-radowac-ze-tam-jest/

➜ 8 grudnia 2021
Pobicie proboszcza parafii pw. św. Barbary w Łęcznej
Pijany nastolatek pobił księdza, proboszcza paraii św.Barbary w Łącznej. Do zdarzenie doszło na terenie parafii kiedy to poszkodowany zwrócił uwagę by nie spożywać alkoholu na terenie parafii. 18-latek zaczął szarpać proboszcza następnie go uderzył. Ksiądz schronił się w jednym z pomieszczeń kościoła, a napastnik oddalił się.
Link: https://polskatimes.pl/pijany-18latek-pobil-proboszcza-parafii-sw-barbary-w-lecznej-wczesniej-zdemolowal-inna-swiatynie/ar/c1-15944473

➜ 8 grudnia 2021
Łęczna: dewastacja świątyni i pobicie księdza

Spożywał alkohol na terenie parafii świętej Barbary w Łęcznej, poturbował miejscowego proboszcza oraz próbował zniszczyć parafialne drzwi. Młody mężczyzna już tydzień temu został aresztowany, ponieważ m.in. wybił szyby w oknach innej miejscowej świątyni. – Kiedy duchowny zwrócił mu uwagę, by nie spożywał alkoholu na terenie parafii, ten zaczął szarpać i uderzył go w twarz. Ponadto groził księdzu pozbawieniem życia. Chwilę później ksiądz schował się w jednym z parafialnych pomieszczeń plebanii. Agresywny mężczyzna kopał jeszcze w drzwi, za którymi ukrył się duchowny, ale zrezygnował po nieudanej próbie wtargnięcia do środka i odszedł.
Link: https://pch24.pl/leczna-pijany-18-latek-uderzyl-proboszcza-kilka-tygodni-wczesniej-zdemolowal-kosciol/

4/5 grudnia 2021
Wojcieszyn: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. św. Jana Pawła II

Nieznani sprawcy dwukrotnie przejechali przez teren kościoła, niszcząc ogrodzenie oraz ogród. Osoby które widziały w nocy z soboty na niedzielę samochód lub dwa samochody przy kościele prosimy o kontakt z Policją w Nowogardzie, lub wiadomość prywatną.
Link: https://www.facebook.com/Wojcieszyn/posts/1088799215265498

26 października 2021
Damasławek (woj. wielkopolskie): profanacja figury Matki Bożej poprzez oblanie fekaliami

W okresie od sierpnia do października 2021 roku 57-letni mężczyzna kilkukrotnie oblał fekaliami figurę Najświętszej Maryi Panny znajdującą się przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Damasławku. Sprawca działał pod osłoną nocy.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid02XjNnCLbe1zcZUpnjnuvEjUBE7t4Gb2CaABKJ16H1YZkwPvN8Uf9rwKuCRmKEo1htl

➜ Listopad 2021
Oszczywilk: Dewastacja przydrożnej kapliczki
trzydziestosiedmioletni mężczyzna strącił krzyż z przydrożnej kapliczki w miejscowości Oszczywilk. W toku postępowania ustalono, że sprawca zniszczył w listopadzie trzy kapliczki w
miejscowościach Stary Bazanów, Janisze oraz Oszczywilk
w gminie Ryki.
Link: https://www.eska.pl/lublin/zdewastowal-trzy-przydrozne-kapliczki-aa-S1nf-rds3-7zGD.html

➜ Listopad 2021
Janisze: Dewastacja przydrożnej kapliczki
W listopadzie 2021 r. trzydziestosiedmioletni mężczyzna strącił krzyż z przydrożnej kapliczki w miejscowości Janisze. W toku postępowania ustalono, że sprawca zniszczył w listopadzie trzy kapliczki w miejscowościach Stary Bazanów, Janisze oraz Oszczywilk w gminie Ryki.
Link: https://www.eska.pl/lublin/zdewastowal-trzy-przydrozne-kapliczki-aa-S1nf-rds3-7zGD.html

➜ Listopad 2021
Starym Bazanowie: Dewastacja przydrożnej kapliczki

W listopadzie 2021 r. trzydziestosiedmioletni mężczyzna strącił krzyż z przydrożnej kapliczki w miejscowości Stary Bazanów. W toku postępowania ustalono, że sprawca zniszczył w listopadzie trzy kapliczki w miejscowościach Stary Bazanów, Janisze oraz Oszczywilk w gminie Ryki.
Link: https://swiatrolnika.info/czas-wolny/37-latek-z-ryk-w-woj-lubelskim-niszczyl-kapliczki-przydrozne.html

➜ 24/25 listopada 2021
Łączna: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. św. Marii Magdaleny
Młody mężczyzna dopuścił się aktu wandalizmu i profanacji na terenie parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łącznej. Sprawca powybijał szyby następnie wyciągnął i porozrzucał obrazki z wizerunkiem Matki Boskiej.

➜ 17 listopada 2021
Warszawa: radość ze śmierci kapłana w Sejmie

W trakcie posiedzenia Sejmu poseł Anna Maria Siarkowska z mównicy wskazała na oczywisty związek narastającej kampanii nienawiści wobec Kościoła i katolików z aktami werbalnej i fizycznej agresji wobec duchownych. W trakcie gdy mówiła o śmierci franciszkanina z Siedlec, z sali padł kobiecy okrzyk: „dobrze mu tak!”.
Link: https://pch24.pl/posel-siarkowska-do-szczujacych-przeciwko-kosciolowi-hanba-wam/

➜ 17 listopada 2021
Cieśc: Nieznany sprawca zdewastował kapliczkę

Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/467633371515134

➜ 14 listopada 2021 r.
Dziećmorowice: Atak na osobę duchowną na terenie parafii pw. św. Jana Apostoła Ewangelisty
Ksiądz Jarosław Zabłocki padł ofiarą ataku nietrzeźwego mężczyzny który wtargąnł na plebanię i pobił proboszcza.
Link: https://info.wiara.pl/doc/7223282.Dziecmorowice-Napasc-na-plebanii

➜13 listopada 2021
Nowogard: Akt wandlizmu na cmentarzu
W Nowogardzie doszło do sprofanowania miejsca spoczynku tamtejszych proboszczów.
Link: https://radioszczecin.pl/1,431422,wandalizm-na-nowogardzkim-cmentarzu

➜ 11 listopada 2021
Atak fizyczny na osobę duchowną w Siedlcach

Czterdziestosiedmioletni mężczyzna pobił proboszcza w Sanktuarium w Paradyżu.
Link: https://pch24.pl/siedlce-smiertelne-pobicie-mlodego-franciszkanina/

8 grudnia 2021
Łęczna: pobicie księdza oraz zniszczenia na terenie parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej oraz parafii św. Barbary w Łęcznej.

➜ 07 listopada 2021
Kraków: Znieważanie osób duchownych podczas marszu „Ani jednej więcej”
Podczas marszu „ani jednej więcej” w Krakowie obok Kurii Metropolitarnej uczesnicy krzyczali „Episkopat do więzienia” oraz kierowali wulgarne okrzyki pod adresem Matropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.
Link: https://wiadomosci.onet.pl/krakow/ani-jednej-wiecej-kolejny-dzien-protestow-tlumy-na-ulicach-krakowa/3jbyvk7

➜ 07 listopada 2021
Jasienica: Podpalenie przydrożnej kapliczki
38-letni, nietrzeźwy mężczyzna włamał się do wnętrza kapliczki znajdującej się przy drodze powiatowej w Jasienicy, a następnie podpalił ją i wybił szybę w oknie. Sprawca został ujęty przez funkcjonariuszy Policji bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Mężczyzna oświadczył, że chciał całkowicie zniszczyć kapliczkę z powodu swoich przekonań.
Link: https://sieprawinfo.pl/zatrzymano-sprawce-podpalenia-kapliczki-w-jasienicy

➜ 30 października 2021
Demasławek: figura Matki Boskiej w Damasławku oblana fekaliami

Figura przedstawiająca Najświętszą Maryję Pannę w Damasławku (woj. wielkopolskie) została obrzucona fekaliami. Ustalono, że samo zdarzenie miało miejsce w nocy 26 października, jednak w trakcie postępowania wyszło na jaw, że od sierpnia tego roku podobne czyny powtarzały się kilkukrotnie. Policjanci ustalili sprawcę, który został zatrzymany następnego dnia po zgłoszeniu
Link: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-30/wielkopolskie-figura-matki-boskiej-w-damaslawku-oblana-fekaliami/
https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid02XjNnCLbe1zcZUpnjnuvEjUBE7t4Gb2CaABKJ16H1YZkwPvN8Uf9rwKuCRmKEo1htl

➜ 26 października 2020
Warszawa Atak fizyczny na osoby modlące się przed kościołem pw. św. Aleksandra


Uczestnicy tzw. „Strajku Kobiet” zaatakowali modlących się wiernych przy kościele pw. św. Aleksandra przy Placu Trzech Krzyży. Demonstrujący w stronę osób modlących się rzucali butelkami, kamieniami i petardami.
Link: https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww

➜ 24 października 2021
Atak na osobę duchowną na terenie parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy
Młody mężczyzna poprosił o pomoc księdza przez domofon. Gdy kapłan wyszedł udzielić pomocy mężczyźnie ten zaatakował go po tym jak nie dostał odpowiedniej sumy pieniedzy, atakując kapłana kastetm. Kapłan trafił do szpitala na obserwacje.
Link: https://metropoliabydgoska.pl/napad-na-bydgoskiego-ksiedza-sprawca-uzyl-lomu-i-kastetu/

➜ 24 października 2020
Gdańsk: prezentowanie grafiki przedstawiającej ukrzyżowaną, ciężarną kobietę na materiale przed jednym z kościołów

Prezentowanie przed jednym z gdańskich kościołów materiału z obrazkiem przedstawiającym ukrzyżowaną, ciężarną kobietę wraz z napisem o treści „TO JEST WOJNA”. Obrazek nawiązuje do ukrzyżowanego Chrystusa i znieważa najważniejszy dla chrześcijan symbol.

➜22 na 23 października 2021
Huta Dłutowska: Akt wandalizmu i kradzież w kaplicy pw. św. Floriana
Czterdziestodwulatek kononał aktu wanadalizmu i kradzieży w kaplicy pw. św. Floriana w Hucie Dłutowskiej. Zniszczeniu uległy drzyw ewjściowe, witraż, tabernakulum oraz naczynie na wodę świętconą oraz skradziono Najświętszy Sakrament, lichatrze, dzwonki liturgincze oraz kielichy.
Link: https://www.zyciepabianic.pl/informacje/na-sygnale/wandal-zdemolowal-kaplice-w-hucie-dlutowskiej-ukradl-z-niej-cenne-przedmioty.html

22 października 2021
Publiczne znieważanie katolików przez profesora UW

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Jacek Kochanowski mówi o katolikach:
– „katolickie bydlaki”
– „dość tolerancji dla chorych, fanatycznych, katotalibskich wywodów”
– „będę zwalczał katotalibów”
– „oni nie zasługują na szacunek”
– [katolicy] są pojebani
– „z nimi się nie gada, ich się zwalcza!”
Link: https://www.facebook.com/OsrodekMonitorowaniaAntypolonizmu/posts/1630944967251101

➜ 18 października 2021
Zielona Góra: mężczyzna ściął piłą krzyż z figurą Jezusa

31-letni mężczyzna opublikował w sieci nagranie, na którym widać jak ścina piłą krzyż znajdujący się przy ulicy Spawaczy w Zielonej Górze. Do profanacji doszło 18 października 2021 r. Mężczyzna od dłuższego czasu publikował na portalach społecznościowych treści znieważające katolików i najświętsze przedmioty kultu religijnego. Mężczyzna zamieszczał także wiele nienawistnych i wulgarnych komentarzy odnoszących się do Kościoła katolickiego jak i jego wiernych.
Link: https://misyjne.pl/zielona-gora-mezczyzna-scial-pila-krzyz-z-figura-jezusa/
https://www.facebook.com/watch/?v=615094486181847

➜ 2/3 października 2021
Toruń: Zbezczeszczenie kaplicy szpitala dziecięcego
Policja zatrzymała mężczyznę, któryz zniszczył Mszał Rzymski, figury świętych oraz obrus w kaplicy dziecięcego szpitala w Toruniu. Ukradł także z kaplicy krzyż i obraz. zatrzymany 42 letni mężczyzna już wcześniej dokonywał podobnych profanacji.
Link: https://pch24.pl/zbezczeszczenie-kaplicy-dzieciecego-szpitala-sprawca-ma-juz-inny-wyrok-do-odsiadki/

➜ 28 września – 1 października 2021
Akcja „AntyHomofobus”
W czterech miastach: Kielce, Częstochowie, Bydgoszczy oraz Toruniu odbyła się akcja „Antyhomofobus” zorganizowana przez kolektyw Same Plusy. Akcja polegała na pojawianiu się w wybranych miejsca furgonetki z wymalowanym hasłem: „Pedofile grasują najczęściej w Kościele i tradycyjnej rodzinie” oraz kontrowersyjną grafikę przedstawiającą Chrystusa ukrzyżowanych plecach księdza katolickiego.
Link: https://tylkotorun.pl/antyhomofobus-pod-uczelnia-o-rydzyka-pedofile-grasuja-najczesciej-w-kosciele/

➜ 18 października 2021
Zielona Góra: ścięcie piłą przydrożnego krzyża z figurą Chrystusa.
31-letni mężczyzna opublikował w sieci nagranie, na którym widać jak ścina piłą krzyż znajdujący się przy ulicy Spawaczy w Zielonej Górze. Do profanacji doszło 18 października 2021 r. Mężczyzna od dłuższego czasu publikował na portalach społecznościowych treści znieważające katolików i najświętsze przedmioty kultu religijnego. Mężczyzna zamieszczał także wiele nienawistnych i wulgarnych komentarzy odnoszących się do Kościoła katolickiego jak i jego wiernych.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=LEFlc7kUvw4

➜ 17 września 2021
Warszawa-Anin: dewastacja figury Matki Bożej

W ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie-Aninie zrzucono z cokołu przedwojenną figurę Matki Bożej. ks. Marek Doszko wskazał na intencjonalne działanie sprawców profanacji. Ksiądz zauważył, że próba zniszczenia i profanacji musiała być zaplanowana. Można się tego domyślić ze względu na owinięcie szyi figury Matki Bożej specjalnym, solidnym kablem telefonicznym. Nie ulega zatem wątpliwości, że sprawcy dokonali profanacji z pełną premedytacją.
Link: https://pch24.pl/kolejny-akt-profanacji-w-aninie-pod-warszawa-usilowano-zniszczyc-figure-matki-bozej/

➜ 15 września 2021
Szczecin: Profanacja krzyża i atak fizyczny na osobę duchowną
nieznany mężczyzna wszedł do kościoła pw. św. Józefa i zaczął niszczyć jego przedsionek. Uszkodził m.in. krzyż. Ksiądz, który widział tę sytuację, chciał uniemożliwić dalszą profanację. Napastnik wymierzył księdzu cios w twarz. Duchowny jest obecnie w szpitalu ze złamaną żuchwą i czeka go operacja.
Link: https://szczecin.tvp.pl/55878254/bandycki-napad-na-ksiedza-w-szczecinie

➜ 11 września 2021 r.
Atak fizyczny na osobę duchowną w Dmeninie
Czterdziestoletni duchowny katolicki został pobity przez trzech mężczyzn na terenie plebanii parafii św. Szymona i św. Judy Tadeusza w Dmeninie pod Radomskiem. Po napaści kapłan posiadał ślady pobicia na twarzy; agresorzy zniszczyli mu także okulary.
Link: https://www.tvp.info/55832437/dmenin-ksiadz-zaatakowany-na-plebanii-i-pobity

➜ 6 września 2021
Przodkowo: Kradzież w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła
Zamaskowany mężczyzna dokonał kradzieży kościelnej skarbobki.
Link: https://wiadomosci.wp.pl/trojmiasto/pomorskie-okradl-koscielna-skarbonke-parafia-prosi-o-pomoc-6680395387140928a

➜4 września 2021
Stare Bielice: Dewastacja kapliczki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Nieznani sprawcy dokonali kradziezy figórki z kapliczki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych ustawionej na posesji prywatnej w Starych Bieliach.
Link: https://www.radioem.pl/doc/7090628.Zdewastowano-kapliczke

➜ 30 sierpnia 2021
Podkowa Leśna: Zbezczeszczenie grobu osoby duchownej
Nieznani sprawcy odsuneli płyty nagrobne wraz z umieszczonym na nich krzyżem, na grobie ks. Leona Kantorskiego.
Link: https://stopprofanacjom.pl/zbezczeszczenie-grobu-duchownego-zasluzonego-dla-opozycji-antykomunistycznej/

➜28 sierpnia 2021 r
Szerzenie mowy nienawiści względem katolików w oficjalnej wypowiedzi posła KO
28 sierpnia 2021 r., podczas oficjalnego panelu Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie, poseł Sławomir Nitras w wypowiedzi na temat
prognozowanej separacji państwa i Kościoła mającej nastąpić w przyszłości, stwierdził: „To jest uczciwa kara za to, co się stało. Musimy was spiłować z pewnych przywilejów dlatego, że znowu podniesiecie głowę, jeśli się coś
zmieni”
Link: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-29/musimy-was-opilowac-z-pewnych-przywilejow-oburzenia-po-slowach-slawomira-nitrasa/

➜ 25 na 26 sierpnia 2021
Katowice: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej
Na elewacji kościoła parafii Matki Bozej Fatimiskiej oraz tablicy ogłoszeń zostały umieszczone symbolwe antychrześcijańskie oraz obraźliwe.
Link: https://silesia24.pl/wiadomosci/szczegoly/666-pracie-i-pentagram-na-scianie-kosciola-w-katowicach-29755

➜24 sierpnia 2021
Dębogórze-Wybudowanie: Dewastacja Kapliczki Matki Bożej
Nieznany sprawca znieważył przydrożną kapliczkę Matki Bożej zlokalizowaną w Dębogórze-Wybudowanie koło Rumii poprzez naniesienie obraźliwego hasła.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/412354170376388

09 sierpnia 2021
Hasła znieważające osoby wierzące prezentowane na wystawie w białostockiej galerii sztuki.


W galerii białostockiej Arsenał zorganiozwano skandaliczną wystawę w któej oprócz obscenicznych scen winiały treści znieważające osoby wierzące.
Link: https://bialostockie.eu/bialystok/33260-kontrowersyjna-wystawa-w-galerii-sztuki-ma-mowic-o-ruchach-anarchistycznych-foto

➜ 07 sierpnia 2021
Lubliniec: Akt wandalizmu w parafii pw. św. Mikołaja
Dokonano zniszczenia mienia w postaci wotywnych świeczników w kościele pw. Św Mikołaja w Lublińcu. Ponadto sprawca zdarzenia porozrzucał świeczki, służące do dziękczynienia za składane intencje. Nie jest to pierwszy akt profanacji w tym miejscu. Kilka miesięcy temu na elewacji kościoła namalowano symbole związane z tzw. Strajkiem Kobiet.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/photos/a.117472499864558/404695007808971/

➜06 sierpnia 2021
Białystok: otwarcie wystawy znieważającej katolików i osoby heteroseksualne
Dnia 6 sierpnia w Galerii Arsenał znajdującej się w Białymstoku otwarta została wystawa pt. „Na początku był czyn”, której częścią jest wystawa autorstwa Karola Radziszewskiego pt. „Fag Fighters w Białymstoku”. Wystawa składała się z wielu wulgarnych, pornograficznych i znieważających napisów oraz rysunków umieszczonych farbą oraz za pomocą rzutnika na ścianach. Wystawa przedstawiała m.in. wulgarny i znieważający chrześcijan napis o treści „CHŁOPCY Z ARMII BOGA MAJĄ CIASNE DUPKI” w zestawieniu z innymi, obscenicznymi, pornograficznymi i wulgarnymi obrazami oraz napisami.
Link: https://www.tysol.pl/a69875-Raz-ch-m-raz-mlotem-heteroholote-Szokujaca-wystawa-w-Bialymstoku-Internauci-oburzeni-UWAGA-WULGARNE-TRESCI

➜ 20 lipca 2021
Kraplew pod Ostródą: Dewastacja Kapliczki Matki Bożej
Nieznany sprawca dokonał aktu dewastacji kapliczki Matki Bożej znajdującej się przy drodze między Ostródą a Kraplewem w Województwie Warmińsko-Mazurskim.
Link: https://twitter.com/DorotaD10/status/1417951377414885378?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1417951377414885378%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fstopprofanacjom.pl%2Fdewastacja-kapliczki-pod-ostroda-rozbita-w-pyl-figura-matki-boskiej%2F

➜ 16 lipca 2021
Gdańsk: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. Świętego Wojciecha

Dewastacja, tym razem ucierpiała kaplica należąca do Parafii pw. Świętego Wojciecha w Gdańsku-Świętym Wojciechu.
Z naszych informacji wynika, że Policja poszukuje sprawców.
Link: https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FFideiDefensorPL%2Fposts%2F387070122904793&show_text=true&width=500

➜ 12 lipca 2021
Białystok: Akt wandalizmu w parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika

Sprawca zrejestrowany na monitoringu parafialnym dokonał aktu profanacji poprzez zerwanie ze ściany kościoła figóry Pana Jezusa znajdujacej śię w kruchcie następnie wyrzucił go do kosza na śmieci.
Link: https://bialystok.se.pl/bialystok-figurka-pana-jezusa-wyrzucona-do-smietnika-na-nagraniach-widac-kobiete-w-ciemnych-okularach-aa-mqPG-M6Hm-YrDg.html

➜ 11 lipca 2021
Straszęcin: Kradzież w Grocie Matki Boskiej Lourdzkiej
Nieznany sprawca ukradł świecznik wotywny i skarbonkę z Groty Lourdzkiej
znajdującej się na terenie parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinieeż w Grocie MAtki Boskiej Lourdzkiej

➜ 7 lipca 2021
Łódź: dewastacja zabytkowych drzwi bazyliki archikatedralnej

Nieznany sprawca pomazał sprayem drzwi bazyliki archikatedralnej w Łodzi.
Link: https://wiadomosci.onet.pl/lodz/lodz-zniszczono-zabytkowe-drzwi-bazyliki-archikatedralnej/wmbf3vq

4 lipca 2020
Łódź: Akt wandalizmu w parafii pw. św. Stanisława Kostki
Po odkryciu masowych gorobów dzieci przy szkołach katolickich w Kanadzie, kilkunastu demonstrantów odcisneło dłonie przed Bazyliką archkadedralną pw. św. Stanisława Kostki. Ponadto umiszeszczono kartkę z napisem „Papież wierzdział” na Pomniku Jana Pawła II.

2 lipca 2021
Kielce: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. Chrystusa Króla
Obraźliwe napisy na murze kościoła pw. Chrystusa Króla w Kielchach, wykonany przez nieznanych sprawców w godzinach nocnych.
Link: https://kielce.naszemiasto.pl/atak-na-kosciol-w-kielcach-ktos-namazal-wulgarny-napis-na/ar/c1-8352712

➜1 lipca 2021
Opole: Akt wandalizmu w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego


Na ścianie i talbicy ogłoszeń w kościele namalowane zostały dwa symbole: Anarchii oraz swastyki.
Link: https://stopprofanacjom.pl/swastyka-i-symbol-anarchii-na-kosciele-w-opolu/

➜ 28 na 29 czerwca 2021
Dewastacja przydrożnej kapliczki w gminie Morąg oraz kaplicy pogrzebowej w Miłakowie
Link: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/82953,Odpowie-za-obrazanie-uczuc-religijnych-zniszczenie-mienia-i-kradziez.html

➜22 czerwca 2021
Toruń: Dewastacja kościoła Akademickiego pw. Ducha Świętego Toruń
Trzydiestoośmioletnia kobieta naniosła na elewację Kościoła Akademickiego pw. świętego Ducha w Toruniu, tym samym ją niszcząc.
Link: https://nowosci.com.pl/torun-pijana-malowala-po-kosciele-jezuitow-nagral-ja-monitoring/ar/c15-15677972

➜ 22 czerwca 2021
Opole Lubuskie: Dewastacja kapliczki Matki Bożej
ieznani sprawcy sprofanowali kapliczkę Matki Bożej znajdującą się na Cmentarzu Parafialnym w Opolu Lubelskim.
Link: https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FFideiDefensorPL%2Fposts%2F371231281155344&show_text=true&width=500

➜ 20 czerwca 2021
Szczecin: Profanacja figur Matki Bożej

Do znieważenia figur Matki Bożej doszło w Szczecinie, na terenach parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej i Maryi Niepokalanej. Uszkodzenia figur mają charakter satanistyczny – za pomocą czerwonej farby naniesiono na figury m. in. symbole pentagramu i odwróconego krzyża.
Link: https://misyjne.pl/profanacja-figur-matki-bozej-w-szczecinie-sprawcy-namalowali-satanistyczne-symbole/
https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/370231851255287

➜ 18/19 czerwca 2021
Gdynia: Dewastacja kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Link:https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FFideiDefensorPL%2Fposts%2F374073294204476&show_text=true&width=500

➜ 17 czerwca 2021
Konin: akty wandalizmu w kościele

W kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie mężczyzna rozbił figurę Matki Bożej, szarpał obraz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, zrzucił na podłogę modlitewniki i przewrócił wazony z kwiatami. To kolejny akt wandalizmu w tej parafii.
Link: https://konin.naszemiasto.pl/konin-kolejny-akt-wandalizmu-w-parafii-pw-sw-maksymiliana/ar/c1-8328246

➜ 11 czerwca 2021
Łódź: znieważenie wizerunku Matki Bożej, wizerunku św. Jana Pawła II oraz różańca na wystawie w łódzkiej galerii.
Otwarto wystawę pt. „Archiwum Regresywne” w Galerii OFF w Łodzi. Na wystawie ukazane były niezwykle wulgarne i obsceniczne ilustracje z wykorzystaniem wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej, wizerunku św. Jana Pawła II, różańca oraz polskich znaków państwowych.
Link: https://niezalezna.pl/400116-nasz-temat-obrzydliwa-wystawa-w-ramach-fotofestiwalu-w-lodzi-ministerstwo-kultury-komentuje-foto-19274

➜ Od 4 czerwca 2020
Internet: wystawienie na sprzedaż przedmiotów z grafikami i treściami znieważającymi postać Jana Pawła II


Sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej „papor.pl” Yerby Mate z przekształconym, prześmiewczym wizerunkiem św. Jana Pawła II oraz desek do krojenia z prześmiewczym wizerunkiem oraz napisem związanym ze św. Janem Pawłem II.

➜ 3 czerwca 2021
Internet: zamieszczenie pod artykułem dot. procesji Bożego Ciała komentarza znieważającego Jezusa, Maryję oraz katolików.
Użytkownik sieci Internet zamieścił pod artykułem pt. „Procesja Bożego Ciała w Lublinie” opublikowanym w internetowym wydaniu Dziennika Wschodniego komentarz o treści „Katolickie ścierwa nic wam już nie pomoże. Niedługo przyjdzie dzień że zapłoną wasze katedry, kościoły, kaplice! CHWD dzizusowi i maryśce prawie dziewicy.”
Link: https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/boze-cialo-procesja-ulicami-lublina,n,1000290026.html

➜ 30 maja 2021
Akt wandalizmu na terenie parafii pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie
Nieznani sprawcy umieścili proaborcyjne napisy na elewacji kościoła pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie przy ul. Chłodnej.
Link: https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FFideiDefensorPL%2Fposts%2F356248262653646&show_text=true&width=500

➜ 30 maja 2021
Podpalenie nadrzewnej kapliczki na warszawskim Grochowie

W poniedziałek Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor złoży zawiadomienie na policję, może zachował się monitoring. Miejsce, które na Grochowie było od lat, stanowiło element tradycji i kultury.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid02BqEUqfZs1vzoNuCsfUTsTbihCVjdcCh2WNTCdMnHkSHRBamsozjgpR9iwdAq1stFl

➜ 30 maja 2021
Warszawa: podpalenie kapliczki na Pradze Południe

Nieznani sprawcy podpalili kapliczkę na drzewie znajdującą się na warszawskim Grochowie przy ulicy Podskarbińskiej. Jak podają źródła katolicka kapliczka maryjna pochodzi najprawdopodobniej z lat 90.
Link: https://zyciestolicy.com.pl/skandaliczne-podpalenie-kapliczki-na-pradze-poludnie-sprawa-zajmie-sie-policja/

➜ 28 maja 2021
Warszawa: prawdopodobne podpalenie kapliczki z Matką Bożą

Prawdopodobnie podpalono kapliczkę z Matką Bożą usytuowaną na drzewie przy ul. Kobielskiej 96 w Warszawie.
Link:https://www.tvp.info/54094325/warszawa-podpalono-kapliczke-i-drzewo-radni-zareagowali-sprawe-zbada-policja

➜ 18 maja 2021
Warszawa: zdewastowanie kościoła św. Aleksandra

Kościół św. Aleksandra, znajdujący się w Warszawie na Pl. Trzech Krzyży został zaatakowany przez zwolenników Strajku Kobiet. Chuligani zdewastowali świątynię m. in. wylewając na elewację farbę i malując błyskawicę będącą symbolem lewicowej organizacji. Na chodniku przed kościołem pojawiły się napisy, m.in. numer telefonu organizacji Aborcja Bez Granic. Na elewacji świątyni można dostrzec pioruny, które są symbolem Strajku Kobiet. Na ścianach została rozlana farba
Link: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/551394-zwolennicy-strajku-kobiet-pomazali-kosciol-sw-aleksandra

18 maja 2021
Prowokacja aktywistów „homokomando” na terenie kościła pw. Świętego Krzyża w Warszawie.
Link: https://stopprofanacjom.pl/polnagi-aktywista-z-homokomando-biegal-po-terenie-kosciola-sw-krzyza-skonczylismy-trening-i-biegamy-dalej/

➜ 11 maja 2021
Bochnia: zniszczono zabytkową figurę Maryi Niepokalanej

W Bochni (woj. małopolskie) nieznani sprawcy rozbili zabytkową figurę NMP Niepokalanie Poczętej. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję, która próbuje ustalić sprawców. Figura, którą zdewastowano, została wykonana w roku 1880. „Kapliczka ta ufundowana została przez Marię Maiss (żonę Ferdynanda Maissa, burmistrza Bochni w latach 1896-1916) pod koniec XIX w., jako wotum za cudowne uratowanie dziecka.
Link: https://misyjne.pl/bochnia-zniszczono-zabytkowa-figure-maryi-niepokalanej/

➜ 9 maja 2021
Bochnia: dewastacja kapliczki z Matką Bożą.
Doszło do dewastacji figury Matki Bożej z kapliczki w lasku na Uzborni. Sprawca wyjął i potłukł figurę Matki Bożej.
Link: https://tarnow.gosc.pl/doc/6852450.Bochnia-Nieznani-sprawcy-zdewastowali-figure-Matki-Bozej-z
Link: https://tarnow.gosc.pl/doc/6852450.Bochnia-Nieznani-sprawcy-zdewastowali-figure-Matki-Bozej-z

➜ 09 maja 2021
Chuligański czyn w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie

Mężczyzna wszedł na prezbiterium, zdjął z krzyża stułe założył na siebie oraz usiadł na miejscu głównego celebransa.

➜ 09 maja 2021:
Myślibórz: Zniszczono figurę św. siostry Faustyny. Pozbawiono ją głowy

Zniszczono figurę św. siostry Faustyny Kowalskiej, która znajduje się na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Strącono głowę monumentu. Stowarzyszenie Fidei Defensor opłaciło rekonstrukcję figury.
Link: https://www.tvp.info/53722751/mysliborz-zdewastowano-figure-siostry-faustyny-oderwano-jej-glowe

➜ 03 maja 2021
Duszniki-Zdrój: zakłócenie Mszy Świętej i atak na księdza

Trzydziestoośmiolatek z atrapą broni w ręku groził w trakcie Mszy świętej księdzu odprawiającemu Mszę świętą w Dusznikach-Zdroju. Pijany mężczyzna podszedł do ołtarza i mówił coś do duchownego, po czym skierował w jego stronę przedmiot, który przypominał broń. Ksiądz schronił się w zakrystii.
Link: https://pch24.pl/duszniki-zdroj-pijany-mezczyzna-przerwal-msze-i-sterroryzowal-ksiedza/

➜ 02 maja 2021
Grzechybia: Pożar kaplicy
Drewniana kapliczka została podpalona i całkowicie strawiona przez ogień mimo opanowania pożaru przez Straż Pożarną.
Link: http://ospgrzechynia.com/2021/05/03/pozar-5/

➜30 kwietnia 2021
Działdów: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
Nieznani sprawcy umieścili napis czarną farbą”Bóg jest gejem” na elewacji kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Swiętego.
Link: https://www.onet.pl/informacje/onetolsztyn/dzialdowo-napis-bog-jest-gejem-na-kosciele/zr3j4l8,79cfc278

➜24 kwietnia 2021
Kornowiec: Dewastacja kapliczki Matki Bożej

Link: http://oratorium.pogrzebien.pl/salezjanie_nowa/index.php/aktualnosci/560-dewastacja-kapliczki-24-04-2021-r

➜ 20 kwietnia 2021
Otwock: Dewastacja kapliczki Matki Bożej
Dewastacja figury Matki Boskiej oraz cokołu, na którym figura stała. Kapliczka została wykonana w 1919 roku w pierwszą rocznicę odzyskania niepodległości, oddając cześć Matce Bożej.

Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/328586448753161

➜19 kwietnia 2021
Sanok: Dewastacja kapliczki św. Jana Nepomucena

➜ 16/17 kwietnia 2021
Puławy: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. Miłosierdzia Bożego

W kościele w Puławach na drzwiach oraz na tablicy ogłoszeń zostały umieszczone antykatolickie wlepki.
Link:https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid0ghexDYLKt3SytAutRA1yEtqNjCoJuC2qhmipLzPvcKDr3YgaqaCRnuVEGQ1pS8VMl

➜ uzupełnić 11/12 kwietnia 2021
Mosina: Akt wandalizmu na cmentarzu parafialnym
Link: https://www.gazeta-mosina.pl/2021/wandale-zdewastowali-cmentarz-w-mosinie/

➜ uzupełnić 10/11 kwietnia 2021
Sieradz: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego
Link: https://sieradz.naszemiasto.pl/wandalizm-w-sieradzu-w-kosciele-na-jaworowym-wybito-14-szyb/ar/c1-8224943

kwiecień 2021
Otwock: profanacja figury Matki Bożej.
Zniszczono figurę Matki Bożej znajdującą się w kapliczce zlokalizowanej przy ul. Chrobrego w Otwocku. Zdewastowano także cokół, na którym umieszczona była figura.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/328586448753161

➜05 kwietnia 2021
Internet: znieważenie krzyża
Dnia 5 i 7 kwietnia 2021 r. użytkownik aplikacji mobilnej „TikTok” opublikował nagrania, w których dwukrotnie znieważył krzyż poprzez jego podeptanie i umieszczenie w muszli klozetowej.
Link: https://stopprofanacjom.pl/krzyz-deptany-i-wrzucony-do-muszli-klozetowej/

➜ 01 kwietnia 2021
Koszalin: wandale zdewastowali kapliczkę i figurę Matki Bożej

– Przy koszalińskim kościele pod wezwaniem Ducha Świętego nieznani sprawcy zdewastowali kapliczkę i figurę Matki Bożej. „Figura ma niezwykłą wartość historyczną. Została przywieziona z Dachau przez byłego więźnia obozu koncentracyjnego” – napisał na Facebooku proboszcz parafii, ks. Paweł Wojtalewicz. O akcie wandalizmu została poinformowana policja.
Link: https://www.tvp.info/53091453/dewastacja-kapliczki-i-figury-matki-bozej-w-koszalinie

➜ uzupełnić 30 marca 2021
Zembrzyca: Dewastacja kapliczki przedstawiającej upadek Chrystusa pod Krzyżem
Link: https://www.mamnewsa.pl/magazyn/200—letnia-rzezba-jezusa-chrystusa-zniszczona-przez-wandali

➜ uzupełnić 30 marca 2021
Warszawa: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. Najświętszego Zbawiciela
Link: https://kresy.pl/wydarzenia/ordo-iuris-wyp-dalac-race-i-dym-atak-na-kosciol-najswietszego-zbawiciela-w-warszawie-foto/

27/28 marca 2021 r
Toruń: Obklejenie toruńskich kościołów taśmami z napisem „TEREN SKAŻONY”
Nieznani sprawcy dokonali obkleili bram katolickich świątyń

➜ uzupełnić 22/23 marca 2021
Olsztyn: Akt wandalizmu na cmentarzu
Link: https://radioolsztyn.pl/polamane-krzyze-zniszczone-nagrobki-wandale-zdewastowali-groby-dzieci-na-olsztynskim-cmentarzu/01561081

➜ uzupełnić 20/21 marca 2021
Obrzyce: Kradzież w kościele
Link: https://www.tvp.info/52946621/lubuskie-niecodzienna-kradziez-w-kosciele-w-obrzycach-policja-szuka-sprawcy

➜ 18 marca 2021
Oborniki (woj. Wielkopolskie): zdewastowano pomnik św. Jana Pawła II

– Pomnik św. Jana Pawła II w Obornikach (woj. wielkopolskie) został zdewastowany – ustalił portal wPolityce.pl. Nieznany sprawca pomalował najprawdopodobniej czerwoną farbą dłonie, ornat i twarz papieża.
Link: https://wpolityce.pl/kosciol/543626-nasz-news-zdewastowano-pomnik-jana-pawla-ii-w-obornikach

17 marca 2021
Kraków: Zakłócenie porządku mszy świętej w Bazylice Mariackiej
Dwudziestoleia kobieta zakłuciła porządek podczas mszy świętej w bazylice Mariackiej. Kobieta rozebrała się podczasz Mszy św. i opluła kapłana. Kobiketa kilkukrotnie przeszkadzaiła w nabożeństwach.
Link:https://www.tvp.info/52828892/krakow-bazylika-mariacka-skandaliczne-zachowanie-podczas-mszy-kobieta-rozebrala-sie-i-oplula-ksiedza

➜ uzupełnić 13 marca 2021
Akt wandalizmu na kościele pw. św. Anny w Warszawie
Link: https://stopprofanacjom.pl/esesmanskie-symbole-na-kosciele-sw-anny-w-warszawie/

➜ uzupełnić 12 marca 2021
Siedlce: Kradzież i akt wandalizmu w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Link: https://oblaci.pl/2021/03/13/siedlce-rabunek-w-oblackim-kosciele/

10 marca 2021
Nowy Sącz: profanacja kapliczki z Matką Bożą

W Nowym Sączu została zniszczona figura Matki Bożej i uszkodzona kapliczka, w której się ona znajdowała. Sprawca kamieniami wybił szybę i rozbił figurkę. Wcześniej ten ponad 170-letni obiekt kultu został wpisany na listę zabytków i pieczołowicie odrestaurowany.
Link: https://tarnow.gosc.pl/doc/6766871.W-Nowym-Saczu-zdewastowano-zabytkowa-kapliczke-i-figure-Matki

➜ uzupełnić 9 marca 2021
Opole: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Link: https://opoka.org.pl/News/Polska/2021/akt-wandalizmu-w-kosciele-w-opolu-parafia-prosi-o-pomoc-w-znalezieniu-sprawcy

➜ uzupełnić 8/10 marca 2021
Dewastacja kapliczki Matki Bożej w Nawojowej
Link: https://sadeczanin.info/wiadomosci/politycy-potepiaja-niszczenie-kapliczek-policjanci-wciaz-szukaja-lobuzow?page=0%2C1

➜ uzupełnić 8-9 marca 2021
Dewastacja zabytkowej kapliczki w Nowym Sączu
Link: https://stopprofanacjom.pl/ktos-notorycznie-dewastuje-kapliczki-w-nowym-saczu/

➜ uzupełnić 3 marca 2021Atak fizyczny na osobę duchowną i akt wandalizmu w zabytkowym kościele w Rzeszowie
Link: https://www.onet.pl/informacje/onetrzeszow/rzeszow-libacja-w-kosciele-pobili-ksiedza-straty-na-co-najmniej-10-tys-zl/brftlpe,79cfc278

➜2 marca 2021:
Paradyż: próba zabójstwa księdza

Duchowny zamykając bramę na plebanię przy ulicy Koneckiej 6 został zaatakowany przez nieznanego sprawcę. Z poważnym urazem głowy w stanie ciężkim został najpierw przewieziony na Specjalistyczny Oddział Ratunkowy do szpitala w Opocznie, a następnie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał zatrzymany przez policję 47 – latek, podejrzany o napaść na ks. prałata, kustosza Sanktuarium w Paradyżu.
Link: https://misyjne.pl/paradyz-napadnieto-i-pobito-proboszcza-sprawe-wyjasnia-policja/

➜ 2 marca 2021
Myślenice: profanacja w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej

Młodzi ludzie próbowali wejść do kościoła. Gdy im się to nie udało, weszli na mury otaczające świątynię, a później butelką uszkodzili znajdujące się na elewacji epitafium. zdewastowali oni również otoczenie świątyni, mury oraz zabytkowe epitafium. – W murach kościoła obecne są dwie tablice nagrobne parafian z 1730 r. i 1750 r. Po spożyciu piwa sprawcy zaczęli wkładać butelki w oczodoły znajdujących się tam czaszek, a później rzucali w te tablice, co doprowadziło do powstania uszkodzeń. Młodzi ludzie nie tylko sprofanowali miejsce święte, ale jak widać na nagraniu z kamery monitoringu, całe zdarzenie nagrywali telefonem komórkowy – wskazuje ks. Michalczewski.
Link: https://www.ekai.pl/profanacja-w-sanktuarium-matki-bozej-myslenickiej-sprawcy-zostali-zatrzymani/

➜ 23 lutego 2021
Lublin: Podpalenie kościoła

34-letnia mieszkanka Łęcznej podpaliła kotarę w przedsionku kościoła pw. św. Krzyża przy ul. Pogodnej, sprowadzając niebezpieczeństwo pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu ludzi, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Kobieta przed prokuratorem przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Zniszczeniu uległa kotara, drzwi wejściowe oraz przedsionek kościoła, który został okopcony.
Link: https://misyjne.pl/lublin-podejrzana-o-podpalenie-kosciola-przyznala-sie-do-winy/

➜21 lutego 2021
Śnieżka: Dewastacja kaplicy pw. św. Wawrzyńca


Link: https://tvrepublika.pl/zdewastowano-kaplice-na-sniezce-i-zabytkowe-obserwatorium,112869.html

➜ 19/20.02.2021
Brodnica: Znieważenie krzyża i miejsca spoczynku na cmentarzu wojskowym

Nastoletnia dziewczyna znieważyła miejsce spoczynku i pamięci żołnierzy polskich poległych podczas bitwy pod Brodnicą 18 sierpnia 1920.
Link: https://brodnica.naszemiasto.pl/dziewczyna-z-brodnicy-stala-na-krzyzu-trafia-zawiadomienie/ar/c1-8228379

➜ 19 lutego 2021
Warszawa: dewastacja kościoła św. Augustyna

Nieznany spawca pomazał czerwoną farbą m.in. drzwi i ścianę zabytkowego kościoła św. Augustyna na Woli. Do zdarzenia doszło z 19 na 20 lutego.
Link: https://wpolityce.pl/kryminal/540100-wandale-zniszczyli-drzwi-i-sciane-zabytkowego-kosciola
https://twitter.com/Policja_KSP/status/1363503179548221441?s=20

➜ 17/18 lutego 2021
Częstochowa: zdewastowano figurę Matki Bożej

W nocy z Środy Popielcowej na czwartek (17/18 lutego) w parafii Świętych Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie nieznani sprawcy zdewastowali figurę Matki Bożej, stojącą na placu parafialnym. Wyrwane zostały z pomnika dłonie Matki Bożej i rzucone w pobliże cokołu.
Link: https://misyjne.pl/czestochowa-zdewastowano-figure-matki-bozej/

➜ 16 lutego 2021
Poznań: dewastacja kościoła

Zniszczenia drzwi kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w dzielnicy Wilda. Nieznany sprawca napisał tam wulgarne hasło. To już kolejny akt wandalizmu wymierzony właśnie w tę świątynię. Na drzwiach świątyni ktoś napisał białą farbą „Kler to ch**”.
Link: https://niezalezna.pl/380768-wulgarny-napis-na-drzwiach-kosciola-poznanska-parafia-znow-padla-ofiara-wandali

➜15/16 lutego 2021
Poznań: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego
W nocy nieznany sprawca namalował farbą wulgarny napisała na drzwiach kościoła.
Link: https://www.tvp.info/52324259/poznan-akt-wandalizmu-na-drzwiach-kosciola-policja-szuka-sprawcy

➜ Uzupełnić 15 lutego 2021
Wałbrzych: Kradzież na terenie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
Złodziej okradł Sanktuarium pw. Krzyża Świętego/ Skradł z kancelarii parafialnej pieniądze
Link: https://walbrzych.naszemiasto.pl/zuchwaly-zlodziej-okradl-kosciol-pw-podwyzszenia-krzyza-sw/ar/c1-8152175

➜ Uzupełnić 15 lutego 2021
Dewastacja przydrożnej kapliczki Serca Jezusowego w Lublinie
Link: https://www.lublin112.pl/zdewastowano-zabytkowa-kapliczke-farba-w-sprayu-naniesiono-666-i-usmiechnieta-buzke-foto/

➜ Uzupełnić 13-14 luty 2021 r
Warszawa: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. św. Piotra i Pawła
Link: https://www.tvp.info/52291273/profanacja-kosciola-ss-piotra-i-pawla-sw-barbary-w-centrum-warszawy

➜ Uzupełnić 09 lutego 2021
Powiatu Zgorzelecki: Akt wandalizmu na terenie jednej z parafii
Link: https://zgorzelec.policja.gov.pl/dzg/aktualnosci/bieza/32258,Pijany-wybil-szyby-i-uszkodzil-witraz-w-kosciele.html

➜ 08 lutego 2021
Internet: opublikowanie grafiki znieważającej Matkę Bożą i Dzieciątko Jezus

Dnia 8 lutego 2021 r. użytkownik platformy internetowej „Instagram” opublikował grafikę przypominającą wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus z tęczowymi aureolami oraz napisem o treści „ABORCJĘ NA ŻĄDANIE RACZ NAM DAĆ PANIE”.

➜ 08 luty 2021
Opole: Kontrowersyjna rzeźba z krzyżem w Galerii Sztuki Współczesnej

W galerii sztuki współczesnej wystawiono rzeźbę autorstwa Tomasza Mroza „Bez tytułu”, która zawiera krzyż z twarzom w nosem fallicznym kształcie. Ma być to parodia ascetycznej kontemplacji.
Link: https://www.tvp.info/52182708/krzyz-z-czyms-co-przypomina-genitalia-prowokacyjna-rzezba-w-opolu

➜ 07 lutego 2021
Happening zwolenników aborcji przed Kurią Metropolitalną w Krakowie
PW pierwszym tygodniu lutego 2021 r. w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu pojawiła się wystawa z instalacją autorstwa Tomasza Mroza, zawierającą rzeźbę z umieszczonym na niej krzyżem. Na krzyżu zamieszczono niezidentyfikowane przedmioty budzące rozmaite, niekiedy obsceniczne skojarzenia.
Link: https://gazetakrakowska.pl/krakow-protestowali-przed-kuria-przeciwko-zaostrzeniu-prawa-aborcyjnego-zdjecia/ar/c1-15430579

➜ 05 lutego 2021
Sprofanowany obraz Matki Boskiej na internetowej licytacji WOŚP

10.03.2020 Warszawa
KPRM
Rządowa konferencja prasowa poswiecona koronawirusa w Polsce
Nz Jaroslaw Gowin
Fot. Andrzej Wiktor


„Matka Boska Kermitowka” obraz, który został tak oznaczony na aukcji internetowej ukazuje postać Matki Boskiej trzymającej w rękach żabę „Kermita”, która ma imitować postać dzieciątka Jezus.
link: https://wpolityce.pl/polityka/537994-skandaliczna-aukcja-na-wosp-kpina-z-wiary

➜ 03 lutego 2021
Gmina Kęty: Kradzież w jednym z kościołów
33 letni mężczyzna włamał się do skarbonki z datkami od wiernych.
Link: https://www.mamnewsa.pl/na-sygnale/okradl-koscielna-skarbonke-trafil-za-kraty

Uzupełnić 1-4 lutego 2021 r.
Świebodzin: Akt wandalizmu na cmentarzu komunalnym
Link: https://gorzow.tvp.pl/52153467/wandale-niszcza-cmentarz-w-swiebodzinie-szykuja-sie-zmiany-w-funkcjonowaniu-nekropolii

➜ Uzupełnić 31 stycznia 2021
Oborniki: Akt wandalizmu w parafii pw. Miłosierdzia Bożego
Link: http://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/policja-pracuje-nad-sprawa-zdewastowanego-kosciola-w-obornikach

➜ 30 stycznia 2021
Stary Wołów: Akt wandalizmu w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej
Link: https://wroclaw.wp.pl/wolow-zniszczyl-elewacje-kosciola-i-krzyz-jest-w-rekach-policji-6606810050501344a?amp=1

➜ Uzupełnić 28 stycznia 2021
Łańcut: Akt wandalizmu w parafii pw. Chrystusa Króla
Link: https://dziejesienapodkarpaciu.pl/profanacja-kosciola-pw-chrystusa-krola-w-lancucie-foto/

➜ 26 stycznia 2021
Wrocław: Akt wandalizmu na terenie parafii pw. św. Wojciecha

Akt wandalizmu dokonany przez radykalnych zwolenników aborcji. Czerwona błyskawica stała się nowym symbolem nienawiści i nietolerancji.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/269818814629925

➜ Uzupełnić 24 stycznia 2021
Radom: Kradzież w jednym z kościołów
Link: https://mazowiecka.policja.gov.pl/wra/aktualnosci/50264,Ukradl-pieniadze-z-puszki-w-kosciele.html

➜ Uzupełnić 18 stycznia 2021
Dewastacja kapliczki Matki Bożej w Otwocku
Link: https://www.rdc.pl/informacje/otwock-zdewastowano-100-letnia-kapliczke-policjanci-nie-szukaja-wandali/

➜ Uzupełnić 16 stycznia 2021
Kazimierz: Akt dewastacji na terenie parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
Link: https://epoznan.pl/news-news-113822-dewastacja_kosciola_wszystkich_ludzi_dobrej_woli_prosimy_o_modlitwe_za

➜ Uzupełnić 15 stycznia 2021
Krosno: Kradzież w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Link: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-19/krosno-okradli-skarbonke-w-kosciele-oo-franciszkanow-policja-podejrzewa-ze-nie-pierwszy-raz/?ref=wyszukiwarka

➜ Uzupełnić 13 stycznia 2021
Jastrowie: Kradzież w kościele pw. św. Michała Archanioła
Link: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lublin/leczna-zdewastowany-cmentarz-marcin-m-zniszczyl-25-grobow/gyj9eq4

➜ 12 stycznia 2021
Szczecin: znieważenie pomnika św. Jana Pawła II

Prawdopodobnie w nocy z 11 na 12 stycznia 2021 r. na pomniku św. Jana Pawła II znajdującym się na Jasnych Błoniach w Szczecinie namalowano czerwoną farbą napis „WIEDZIAŁ”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/260605225551284

➜ 11/12 stycznia 2021
Łęczna: Akt wandalizmu na cmentarzu parafialnym
Link: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lublin/leczna-zdewastowany-cmentarz-marcin-m-zniszczyl-25-grobow/gyj9eq4

➜ Uzupełnić 11 stycznia 2021
Zniszczenie kapliczek Kalwarii Pakoskiej
Link: https://www.lublin112.pl/mieszkaniec-lecznej-odpowie-za-zniszczenie-nagrobkow-na-cmentarzu-parafialnym-zdjecia/

➜ Uzupełnić 10 stycznia 2021
Sobików: Dewastacja kapliczki Matki Bożej
Link: https://www.gorakalwaria.net/news-zdewastastowano-kapliczke-w-sobikowie,1886.html

➜ 09 stycznia 2021
Lubomia: cmentarz został zdewastowany. Krzyże wyrzucono na ulicę

Pod osłoną nocy zdewastowano cmentarz parafialny w Lubomi (Śląskie), a mężczyzna który próbował reagować został pobity. Do dewastacji cmentarza doszło ok. godz. 4. „Sprawca zniszczył lampki i świąteczne stroiki na kilkunastu grobach. Miał również skakać po nagrobkach. Część lampek i wyposażenia nagrobków, w tym krzyże, wyrzucił na ul. Tartakową”.
Link: https://misyjne.pl/slask-cmentarz-zostal-zdewastowany-krzyze-wyrzucono-na-ulice/

➜ Uzupełnić 06 stycznia 2021
Krosno: Kradzież w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Link: https://krosno24.pl/informacje/kradziez-u-franciszkanow-lupem-koscielna-kasetka-i2011

➜ Uzupełnić 04/05 stycznia 2021
Lubliniec: Akt wandalizmu w parafii pw. św. Mikołaja
Link: https://zycieczestochowy.pl/zniszczyl-elewacje-zabytkowego-kosciola-namalowal-starozytne-znaki-marsa-i-wenus/

➜ uzupełnić 4 stycznia 2021
Lwówek Śląski: Kradzież w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu
Link: https://lwowecki.info/dla-zlodziei-nie-ma-swietosci-okradli-kosciol/?fbclid=IwAR1fAkjBHZKa-zP-GfcAzemQbTE3rKf1vjG5bAMbkqF00NjnnujE8AhR4ew

➜ Uzupełnić 04 stycznia 2021 r
Kraków: Kradzież w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia
Link: https://www.eska.pl/krakow/zlodzieje-ukradli-datki-z-kosciola-w-nowej-hucie-wszystko-nagrala-kamera-wideo-aa-iR4m-FFsX-Sa5N.html

➜ Uzupełnić 02 stycznia 2021 r.
Akt wandalizmu na cmentarzu w Rzepinie
Link: https://www.newslubuski.pl/interwencje/9924-rzepin-nastolatkowie-zniszczyli-16-nagrobkow-na-cmentarzu.html

➜ 01 stycznia 2021 r.
Akt wandalizmu na cmentarzu w Piotrkowie Kujawskim
25 letni mężczyzna pod wpływem alkoholu zniszczył nagrobki na cmentarzu w Piotrkowie Trybunalskim.
Link: https://pomorska.pl/piotrkow-kujawski-wandal-zdemolowal-groby-na-cmentarzu-zdjecia/ar/c15-15374238

➜29 grudnia 2020
Gdynia: zniszczenie drzwi do kościoła parafii św. Antoniego w Gdyni poprzez namalowanie proaborcyjnego symbolu.
Na drzwiach budynku kościoła św. Antoniego w Gdyni (Klasztor Franciszkanów) namalowano symbol błyskawicy, tj. symbol proaborcyjnego ruchu.

➜ 19 grudnia 2020
Opublikowanie w tygodniku ,,Wysokie Obcasy” wizerunku Matki Bożej z symbolami ruchów proaborcyjnych.

Na stronie tytułowej tygodnika „Wysokie Obcasy” opublikowano i rozpowszechniono grafikę przedstawiającą wizerunek Matki Bożej z założoną na twarzy maseczką, na której widnieje czerwona błyskawica oraz trzymającą w ręku czarną parasolkę (czerwona błyskawica i czarna parasolka są symbolami ruchów proaborcyjnych).
Link:
https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,26609807,zycze-nam-wszystkim-wolnych-swiat-wolnych-od-smutku.html

➜ 15 grudnia 2020
Internet: opublikowanie obrazoburczego zdjęcia na portalu „Instagram.com”.

Jeden z użytkowników portalu „Instagram” opublikował zdjęcie bielizny z symbolem hostii.

➜ 24 listopada 2020
Kraków: namalowanie proaborcyjnych haseł i symboli na murach bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie.
Przed wejściem na teren bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie namalowano na chodniku napis o treści „ABORCJA JEST OK”, a na murach bazyliki czerwoną błyskawicę będącą symbolem ruchów proaborcyjnych.
Link: https://pch24.pl/skalka-celem-proaborcyjnych-wandali-kto-powstrzyma-niszczenie-kosciolow/#ixzz6eoha4eAm

➜ 24 listopada 2020
Warszawa: usiłowanie sprofanowania hostii podczas Mszy świętej w parafii św. Jana Pawła II na Bemowie.
Jedna z uczestniczek liturgii – podczas przeistoczenia – usiłowała sprofanować Najświętszy Sakrament. Podczas konsekracji kobieta rzuciła się na księdza, wyrywając mu z ręki komunikant i przewróciła kielich z winem. Kobieta miała przy sobie wydrukowane kartki obrażające św. Jana Pawła II, Kościół i księży. Wcześniej zniszczyła figurę Matki Bożej.
Link: https://warszawa.gosc.pl/doc/6626990.Proba-profanacji-w-parafii-sw-Jana-Pawla-II-na-Bemowie?fbclid=IwAR1fkZi5JJGEabnzsaPt5OFFxkQoCCPuRHA1fFF20dsrKgHCocyJQZlcg-0

➜ 23 listopada 2020 r.
Warszawa: profanacja pomnika św. Jana Pawła II.

W nocy z 23 na 24 listopada 2020 r. umieszczono czerwoną farbą niezidentyfikowany napis na pomniku św. Jana Pawła II znajdującym się przy pl. Bankowym w Warszawie.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/photos/a.117472499864558/222525996025874/

➜17 listopada 2020 r.
Chojnice: namalowanie proaborcyjnych haseł na ogrodzeniu oraz chodniku na terenie parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Namalowano na chodniku oraz na ogrodzeniu parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach proaborcyjne symbole w postaci błyskawic oraz w postaci haseł o treści: „LEPIEJ ZAJMIJCIE SIĘ PEDOFILAMI NIŻ NASZYMI MACICAMI” oraz „PRAWA KOBIET”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid0762YFaNZzd2cRLap625f1tR7kPB7uNukVqCGZb87qoPBar48gZgZKSFzKkto6grQl

➜ 16 listopada 2020
Kraków: profanacja kapliczki znajdującej się okolicy ul. Dojazdowej, przy Bulwarach Wiślanych w Krakowie.

Przy kapliczce i Bulwarach Wiślanych namalowano w Krakowie karykaturę modlącej się NMP z koroną z ośmiu czerwonych gwiazdek, co jest wulgarnym akronimem odnoszącym się do ówczesnej partii rządzącej.
Link: https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwawalove.wp.pl%2Flegionowo-na-pomniku-jana-pawla-ii-czerwona-blyskawica-6576671789988640a&utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbwawalove&utm_term=post&utm_content=wawalove&fbclid=IwAR2mwlV_hZxYkhRV_ZG8hC–_VaLjOqR-jTrFhtd93e-AK-X78JtvfieOOs&src01=6a4c8&c=96

➜ 16 listopada 2020
Legionowo: profanacja pomnika św. Jana Pawła II.

Na pomniku św. Jana Pawła II znajdującym się w parku przy kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie namalowano czerwoną farbą błyskawicę będącą symbolem ruchów proaborcyjnych.
Link: https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/legionowo/legionowo-pomazany-pomnik-jana-pawla-ii-parku-przy-pilsudskiego/

➜ 15 listopada 2020
Warszawa: zniszczenie murów kościoła parafii pw. św. Jana Kantego na warszawskim Żoliborzu.

Nieznany sprawca w nocy z 14 na 15 listopada umieścił na elewacji kościoła napis o treści „STOP TORTUROM KOBIET!” oraz znak błyskawicy. Na ścianie schodów oraz na tablicy ogłoszeń sprawca również namalował błyskawice, która jest symbolem ruchów proaborcyjnych.
Link: https://warszawa.tvp.pl/50808197/dewastacja-kosciola-na-warszawskim-zoliborzu

➜ 11 listopada 2020
Ełk: dewastacja drzwi Katedry pw. św. Wojciecha.

11 listopada 2020 r. po południu na drzwiach ełckiej katedry pojawił się napis „PEDOFILE”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/214752010136606

➜ 11 listopada 2020
Mogilno: profanacja figur dzieci fatimskich przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie.

Zdewastowano gipsowe figury przedstawiające dzieci fatimskie znajdujące się tuż przy wejściu głównym do kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie. Sprawcy uszkodzili figury za pomocą kostki brukowej. Figurce przedstawiającej modlącego się Franciszka Marto urwano głowę, a posągi Hiacynty Marto i Łucji Dos Santos zostały bez lewej lub prawej ręki.
Link: https://bydgoszcz.tvp.pl/50820898/figury-spod-kosciola-bez-glowy-lub-rak-mogilenska-policja-szuka-wandali

➜ 08 listopada 2020
Lublin: dewastacja kapliczki w lesie Dąbrowa.

Kapliczka znajdująca się w lesie Dąbrowa została przewrócona. W wyniku tego uległa również uszkodzeniu. Twórca kapliczki przywrócił ją do stanu sprzed dewastacji, lecz sprawca ponownie usiłował ją przewrócić. Jednak pomimo wielu starań, tym razem się to nie udało, więc wyrzucona została znajdująca się w kapliczce figura. Kilka dni później kapliczka została podpalona.
Link: https://www.lublin112.pl/kapliczka-zostala-zdewastowana-a-nastepnie-podpalona-wciaz-trwaja-poszukiwania-sprawcy-tego-czynu-zdjecia/

➜ 08 listopada 2020 r.
Tatry: obraza uczuć religijnych

Nieznani sprawcy dopuścili się obrazy uczuć religijnych poprzez zawieszenie na krzyżu znajdującym się na Giewoncie transparentu z napisem „Przemoc domowa to nie tradycja” i symbolem Strajku Kobiet tj. błyskawicą.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/photos/a.117472499864558/213621866916287/
https://twitter.com/strajkkobiet/status/1325454173488418816

➜ 07 listopada 2020
Jejkowice: zniszczenie kaplicy z 1890 roku.

Nieznany sprawca namalował na elewacji kaplicy św. Jana Nepomucena w Jejkowicach błyskawicę będącą symbolem ruchów proaborcyjnych. Kaplica powstała w 1890 roku.
Link:https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,blyskawica-na-murze-kaplicy-wojt-to-chuliganeria,wia5-3266-46584.html

➜ 07 listopada 2020
Krępa Kościelna: dewastacja zabytkowego kościoła
Nieznani sprawcy namalowali na ścianie zabytkowego kościoła w Krępie Kościelnej w diecezji radomskiej symbole Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. To cztery czerwone błyskawice metrowej wielkości.
Link: https://misyjne.pl/diecezja-radomska-symbole-strajku-kobiet-na-scianie-zabytkowego-kosciola/

➜ 07 listopada 2020
Katowice/Blachownia Umieszczenie wulgarnych napisów na elewacji kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i świętego Michała Archanioła.

Nieznani sprawcy dokonali akt wandalizmu na terenie parafii pw. Św. Michała Archanioła w Blachowni jednej z dzielnic Katowic. Na murach kościoła pojawiły się napisy „Jebać PiS”, „Tu pedofile” i „Fanatycy kościelni”.
Link: http://gminablachownia.pl/wiadomosci/jebac-pis-i-tu-pedofile-na-murach-kosciola-w-blachowni/

➜02 listopada 2020
Janowice (woj. śląskie): dewastacja zabytkowej, przydrożnej kapliczki.

Kapliczka umiejscowiona na granicy Bielska-Białej i Janowic, wpisana do Gminnej Ewidencji Zabytków została zdewastowana przez nieznanego sprawcę. Na kapliczce namalowano błyskawicę będącą symbolem proaborcyjnych ruchów. Kapliczka kilka lat temu była poddana gruntownej renowacji, której koszt wyniósł przeszło 30 000 złotych.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/211345843810556

➜ 02 listopada 2020
Nowy Sącz: dewastacja zabytkowego kościoła

Zniszczono zabytkową kaplicę na Starym Cmentarzu. Na elewacji budynku pojawił się wulgarny, antyrządowy napis.
Link: https://www.tvp.info/50614537/nowy-sacz-kaplica-cmentarna-zniszczona-na-elewacji-pojawil-sie-wulgarny-napis

➜ 01 listopada 2020 r.
Dąbrówka Mała – dzielnica Katowic: obraza uczuć religijnych

Nieznany sprawca sprofanował przydrożne kapliczki Matki Bożej znajdujące się w jedenj z dzielnic Katowic poprzez namalowanie czerwonych błyskawic, które są symbolem proaborcyjnego Strajku Kobiet

➜ 01 listopada 2020 r.
Brzezówka: obraza uczuć religijnych

Zbigniew W. dopuścił się obrazy uczuć religijnych poprzez oblanie czarną farbą pomnika Dzieci Nienarodzonych znajdującego się na Cmentarzu w Brzezówce w gminie Hażlach.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/211088610502946%20%20%20ZDEWASTOWANO%20SYMBOLICZNY%20GR%C3%93B%20DZIECI%20NIENARODZONYCH!

➜ 01 listopada 2020 r.
Gdańsk: obraza uczuć religijnych

Nieznany sprawca sprofanował krzyż znajdujący się na cmentarzu w gdańskiej Zaspie (Cmentarz Ofiar Hitleryzmu). Na cmentarzu zostali pochowani m. in. Obrońcy poczty Polskiej w Gdańsku.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/210449893900151

➜ 31 października 2020 r.
Poznań: obraza uczuć religijnych
Nieznany sprawca sprofanował Sanktuarium pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Poznaniu poprzez naniesienie na murze świątyni obraźliwych napisów: „Kler ma krew na rękach”, „Jebać kler”
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/210847980527009

➜ 31 października 2020
Gdańsk: wezwanie do zabijania księży, dewastacja zabytkowego krzyża i cmentarza

Krzyż na cmentarzu na Zaspie został zniszczony. To miejsce pochówku m.in. obrońców Poczty Polskiej, polskich kolejarzy i ponad 20 tys. Polaków zamordowanych w czasie II wojny światowej.
Link: https://misyjne.pl/zabij-ksiedza-napisane-na-krzyzu-wandale-zbezczescili-cmentarz-ofiar-hitleryzmu/

➜ 30 października 2020 r.
Gdańsk: zakłócenie obrzędu religijnego
W kościele pw. Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej dwie agresywne kobiety wtargnęły do świątyni w trakcie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem i wyzywały księdza. Jedna z nich wyciągnęła nóż.
Link: https://www.facebook.com/watch/?v=810327083084936

➜ 30 października 2020 r.
Toruń: zniszczenie mienia

Nieznany sprawca zniszczył ogrodzenie okalające teren klasztoru i kościoła parafii oo. Franciszkanów na toruńskim Podgórzu poprzez naniesienie napisu: „Gwałciciele kobiet i pedofile”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/photos/a.117472499864558/209915067286967/

➜ 29 października 2020 r.
Warszawa: zniszczenie mienia
a

Nieznany sprawca dopuścił się zniszczenia kamienia z datą śmierci św. Jana Pawła II znajdujący się przy al. Jana Pawła II 64 w Warszawie poprzez napisanie czerwonym sprayem napisu :”JBC KLR”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/209392917339182

➜ 29 października 2020 r.
Trzebnica: obraza uczuć religijnych

Nieznany sprawca dopuścił się obrazy uczuć religijnych poprzez naniesienie na elewacji i murze okalającym Bazylikę pw. św. Jadwigi w Trzebnicy hasła: „Kościół katolicki mordercy kobiet gwałciciele dzieci” oraz wizerunku kobiety brzemiennej wiszącej na krzyżu.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/209379530673854

➜ 29 października 2020 r.
Wołomin: obraza uczuć religijnych

Nieznany sprawca sprofanował kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski, przy ul. Kurkowej w Wołominie poprzez namalowanie symbolu proaborcyjnego Strajku Kobiet. Sprawca w ten sam sposób zniszczył ogrodzenie świątyni.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/209458563999284

➜ 28 października 2020 r.
Szczecin: dewastacja ogrodzenia parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Nieznany sprawca zniszczył ogrodzenie ogrodzenia parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie poprzez naniesienie napisów: „Macie krew na rękach”, „Aborcja bez granic”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/209507727327701

➜ 28 października 2020 r.
Komorowo: obraza uczuć religijnych

Nieznany sprawca sprofanował kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Komorowie poprzez naniesienie na filarze wewnątrz świątyni hasła: „wasza wina” i znak błyskawicy.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/photos/a.117472499864558/209664677312006/

➜ 28 października 2020 r.
Piła: znieważenie pomnika św. Józefa

Nieznany sprawca znieważył pomnik św. Józefa znajdujący się na terenie parafii pw. św. Józefa w Pile poprzez oblanie go nieznaną, czerwoną substancją.
Link: https://poznan.tvp.pl/50542299/pila-figura-sw-jozefa-i-krzyz-przed-kosciolem-oblane-substancja-przypominajaca-keczup
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4751094848239980&set=a.255552811127562&type=1&theater

➜ 28 października 2020 r.
Warszawa: obraza uczuć religijnych

Nieznani sprawcy sprofanowali klasztor sióstr Karmelitanek mieszczący się na warszawskiej Woli poprzez naniesienie haseł: „JBC KLR”, „JEB PIS” i symbolu tzw. Strajku Kobiet, tj. błyskawicy.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/209274204017720?__cft__[0]=AZWQB5wueQ6SKcobQzvjmd4RXH70CtyanG_cgcNwCkHZ-cEB1kFZiPD_GIETyRI1tZugxB4wKm1LctS30ciw9DZgZNYmlUGTYjguvMTOaiA1Gefpbksg5ct5jrNTNtSwq0E9d6EXjGDlAtN

➜ 28 października 2020 r.
Bytom: obraza uczuć religijnych

Nieznany sprawca bądź sprawcy sprofanowali kościół pw. św. Wojciecha, Wniebowzięcia NMP, św. Barbary w Bytomiu poprzez naniesienie obraźliwych napisów na drzwiach wejściowych i murze okalającym świątynie: „Jebać”, „Jebać kler”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/208929087385565

➜ 27 października 2020 r.
Biały Bór: obraza uczuć religijnych


W miejscowości Biały Bór nieznany sprawca bądź sprawcy znieważyli kościół poprzez naklejenie na drzwiach wejściowych do świątyni kartek z napisem „Wypierdalać” i symbolem tzw. Strajku Kobiet tj. błyskawicy.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/208578817420592

➜  27 października 2020
Gliwice: dewastacja kościoła

W małej parafii Ducha Świętego Gliwice-Ostropa doszło do dewastacji. Ktoś na murze napisał „Szkoda, że Maryja nie zrobiła aborcji”.
Link: https://tarnogorski.info/szokujacy-napis-na-murach-parafii-w-gliwicach-szkoda-ze-maryja-nie-zrobila-aborcji/

➜ 26 października 2020 r.
Szczecin: znieważenie pomnika św. Jana Pawła II
Nieznany sprawca znieważył pomnik św. Jana Pawła II znajdujący się na Jasnych Błoniach w Szczecinie poprzez pomalowanie go czerwoną farbą.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/photos/a.117472499864558/208545294090611

➜ 26 października 2020 r.
Warszawa: obraza uczuć religijnych

Nieznany sprawca sprofanował kościół pw. św. Kazimierza na Nowym Mieście w Warszawie poprzez naniesienie napisu: „Wypierdalać”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/208500584095082

➜ 26 października 2020
Olsztyn: dewastacja kościoła

Na ścianie kościoła pod wezwaniem Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła na olsztyńskich Jarotach, nieznany sprawca namalował wulgarny napis »je*** PiS!«.
Link: https://gazetaolsztynska.pl/671947,Wulgarny-napis-na-murach-olsztynskiego-kosciola-ZDJECIA.html

➜ 26 października 2020 r.
Szczecin: obraza uczuć religijnych.

Mężczyzna dopuścił się obrazy uczuć religijnych poprzez uszkodzenie elewacji Katedry pw. św. Jakuba w Szczecinie. Profanacji dokonano poprzez namalowanie na jednej ze ścian świątyni symboli anarchii, pioruna oraz #JULKA.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/208403154104825

25 października 2020
Częstochowa, Jasna Góra: umieszczenie pod pomnikiem bł. kard. Wyszyńskiego kartonu z proaborcyjnym hasłem.

pod pomnikiem bł. kard. Wyszyńskiego znajdującym się na Jasnej Górze umieszczono karton z napisami o treści „GDYBY MINISTRANCI ZACHODZILI W CIĄŻĘ ABORCJA BYŁABY SAKRAMENTEM” oraz akronimem składającym się z ośmiu gwiazdek, a także z symbolami błyskawicy.

25 października 2020
Gdańsk, Katedra Oliwska: umieszczenie pod Pietą proaborcyjnego hasła.

Nieznany sprawca umieścił pod rzeźbą przedstawiającą Matkę Bożą trzymającą na kolanach martwego Jezusa (Pieta) hasło o treści „PRAWA KOBIET TO PRAWA CZŁOWIEKA” (środowiska proaborcyjne uważają, że aborcja jest prawem człowieka). Rzeźba znajduje się w Katedrze Oliwskiej

25 października 2020
Gdynia: umieszczenie kartek z proaborcyjnymi hasłami na ogrodzeniu parafii pw. św. Wawrzyńca w Gdyni oraz na kapliczce znajdującej się na terenie parafii.

Dnia 25 października 2020 r. umieszczono na kapliczce znajdującej się na terenie parafii pw. św. Wawrzyńca w Gdyni oraz na ogrodzeniu parafii kartki z hasłem: „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA” i wizerunkiem kobiety brzemiennej wiszącej na krzyżu, a także kartek z hasłem „W IMIĘ MATKI, CÓRKI I UMIŁOWANEJ SIOSTRY: WARA OD KOBIET! #STRAJK KOBIET”.

➜ 25 października 2020
Gdańsk: umieszczenie na krzyżu znajdującym się przy kościele kartek z proaborcyjnymi treściami.

Sprawca umieścił na drewnianym krzyżu znajdującym się przy kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gdańsku kartki z hasłem: „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA” i wizerunkiem kobiety brzemiennej wiszącej na krzyżu.

➜ 25 października 2020
Sulejówek: zamieszczanie na drzwiach kościoła oraz na ogrodzeniu parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sulejówku kartek z proaborcyjnymi hasłami oraz znieważającym wizerunkiem ukrzyżowanej kobiety.

sprawca umieścił na drzwiach kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Sulejówku kartki z proaborcyjnymi hasłami o treści „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA!” oraz z wizerunkiem ciężarnej, ukrzyżowanej kobiety.

➜ 25 października 2020
Przeworsk: obraźliwe napisy na elewacji budynku na terenie Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.
Sprawca naniósł czerwoną farbą obraźliwe napisy na budynku znajdującym się na terenie Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku. Napisy miały następującą treść: „ZAJMIJCIE SIĘ CIAŁEM CHRYSTUSA” oraz „WON OD KOBIET”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207547474190393

➜ 25 października 2020
Opole: zawieszanie kartek z proaborcyjnymi treściami na terenie parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Na terenie parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu zawieszono kartki z proaborcyjnymi symbolami i hasłami o treści: „Twoja wina, Twoja wina, Twoja bardzo wielka wina”.

➜ 25 października 2020
Warszawa: zniszczenie i profanacja pomnika św. Jana Pawła II znajdującego się na placu Grzybowskim w Warszawie.
Nieznany sprawca pomalował farbą fragmenty pomnika św. Jana Pawła II oraz umieścił przy pomniku karton z napisem o treści „EPISKOPAT TO JEST GNÓJ, WYPIERDALAĆ” oraz z symbolem błyskawicy.
Link: https://wpolityce.pl/kosciol/527006-pomnik-jana-pawla-ii-sprofanowany-ataki-nie-ustaja
Nieznany sprawca 25 października 2020 r. pomalował farbą fragmenty pomnika św. Jana Pawła II oraz umieścił przy pomniku karton z napisem o treści „EPISKOPAT TO JEST GNÓJ, WYPIERDALAĆ” oraz z symbolem błyskawicy.
Link: https://wpolityce.pl/kosciol/527006-pomnik-jana-pawla-ii-sprofanowany-ataki-nie-ustaja

➜ 25 października 2020
Warszawa, Żoliborz: złośliwie przeszkodzenie publicznemu wykonywaniu aktu religijnego w kościele pw. św. Jana Kantego

dwie młode osoby weszły do kościoła parafii pw. św. Jana Kantego w Warszawie i w trakcie odprawianej mszy świętej wrzucili na tacę kartki z proaborcyjnymi treściami, założyli maseczki z symbolami proaborcyjnych ruchów, a także wyszli z kościoła skandując proaborcyjne hasła. Sprawcy opisali zdarzenie na jednym z portali społecznościowych.

➜ 25 października 2020
Warszawa: zakłócenie Mszy Świętej w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Nobla na Saskiej Kępie.

Podczas Mszy jedna z kobiet stanęła przed odprawiającym Mszę księdzem z kartonową tabliczką z napisem „Módlmy się o prawo do aborcji”. Pod napisem znalazł się także akronim w postaci ośmiu gwiazdek „***** ***”, który w wulgarny sposób nawiązuje do jednej z partii politycznych.
Link:
https://www.facebook.com/page/102466034698538/search/?q=pw.%20Matki%20Bo%C5%BCej%20Nieustaj%C4%85cej%20Pomocy

➜ 25 października 2020
Warszawa: znieważenie kościoła parafii pw. Świętego Jozafata przy ul. Powązkowskiej w Warszawie.

Na drzwiach kościoła parafii pw. Świętego Jozafata przy ul. Powązkowskiej w Warszawie powieszono kartki z wizerunkiem ukrzyżowanej, ciężarnej kobiety oraz napisami o treści: „TWOJA WINA” oraz „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA”.

➜ 25 października 2020
Warszawa: namalowanie błyskawic, będących symbolem ruchów proaborcyjnych, na tablicach z ogłoszeniami duszpasterskimi wiszących na budynku kościoła.

Namalowano błyskawice, będące symbolem ruchów proaborcyjnych, na tablicach ogłoszeniowych wiszących na budynku kościoła parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie.

➜25 października 2020
Warszawa, Bielany: umieszczenie kartek z proaborcyjnymi hasłami na krzyżu znajdującym się na terenie parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Warszawie.

Dnia 25 października 2020 r. powieszono na krzyżu znajdującym się na terenie parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Warszawie oraz na ogrodzeniu kościoła kartki z wizerunkiem ukrzyżowanej, ciężarnej kobiety oraz napisami o treści: „TWOJA WINA” oraz „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA”.

➜ 25 października 2020
Warszawa: umieszczanie na terenie parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie proaborcyjnych haseł i symboli.

Na terenie parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie umieszczono kartki z napisem o treści „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA” oraz z symbolem błyskawicy i wizerunkiem ukrzyżowanej, ciężarnej kobiety. Ponadto na terenie kościoła zawieszono wieszaki będące również symbolem proaborcyjnych środowisk.

➜ 26 października 2020 r.
Warszawa: obraza uczuć religijnych
Nieznany sprawca sprofanował kościół pw. św. Kazimierza na Nowym Mieście w Warszawie poprzez naniesienie napisu: „Wypierdalać”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/208500584095082

➜ 25 października 2020
Kraków: umieszczenie na banerze zapraszającym na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na witrynie z obrazem Matki Bożej kartek z proaborcyjnymi hasłami i symbolami.

Na terenie parafii pw. św. Józefa w Krakowie umieszczono na banerze zapraszającym na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na witrynie z obrazem Matki Bożej kartki z proaborcyjnymi hasłami i symbolami takimi jak „PIEKŁO KOBIET” czy grafika z czerwoną błyskawicą.

➜ 25 października 2020
Woj. śląskie: umieszczanie kartek z proaborcyjnymi treściami na terenie kościołów w Dobieszowicach i Rogoźniku.

Dnia 25 października 2020 r. w parafiach znajdujących się w Dobieszowicach i Rogoźniku umieszczono na tablicach ogłoszeń parafialnych kartki z napisem „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA” oraz z wizerunkiem ciężarnej kobiety wiszącej na krzyżu.

➜ 25 października 2020
Zielona Góra: umieszczenie proaborcyjnych grafik na drzwiach kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze

Nieznany sprawca umieścił na drzwiach kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze kartki z symbolami proaborcyjnych ruchów oraz z wizerunkiem ukrzyżowanej, ciężarnej kobiety i napisami o treści: „TWOJA WINA” oraz „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA”.

➜25 października 2020
Warszawa: umieszczanie proaborcyjnych haseł na terenie parafii pw. Najczystszego Serca Maryi na Grochowie.

Dnia 25 października 2020 r. na elewacji budynku kościoła pw. Najczystszego Serca Maryi na Grochowie sprawca zamieścił proaborcyjne hasło o treści: „TU ZACZYNA SIĘ PIEKŁO KOBIET I DZIECI” wraz z błyskawicą będącą symbolem proaborcyjnych ruchów.

➜25 października 2020
Warszawa: umieszczanie proaborcyjnych haseł na ogrodzeniu kościoła pw. Najświętszej Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie.

Dnia 25 października 2020 r. na ogrodzeniu kościoła pw. Najświętszej Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie umieszczono karton z napisem o treści „ABORCJA PRAWEM CZŁOWIEKA. PIEKŁO KOBIET”.

➜25 października 2020
Warszawa: Umieszczanie na pomniku św. Jana Pawła II oraz na terenie parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie proaborcyjnych haseł i symboli.

Znieważono pomnik św. Jana Pawła II zlokalizowany przy kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie, a także kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie poprzez umieszczanie kartek z napisem „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA” z wizerunkiem ciężarnej kobiety wiszącej na krzyżu a także kartek z napisem „NIE BĘDZIE BISKUP PLUŁ NAM W TWARZ”. Wspomniane hasła i obrazki są symbolem proaborcyjnych strajków. Kartki umieszczano m.in. na drzwiach kościoła oraz na tablicy ogłoszeń parafialnych.

➜25 października 2020
Warszawa: zakłócenie Mszy Świętej w parafii pw. św. Stanisława Kostki

W kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie sprawca zakłócił Mszę Świętą poprzez wtargnięcie do świątyni w maseczce z czerwoną błyskawicą będącą symbolem proaborcyjnych ruchów, a następnie wrzucił na tacę kartki z hasłami o treści „W IMIĘ MATKI, CÓRKI I UMIŁOWANEJ SIOSTRY: WARA OD KOBIET” wdając się przy tym w dyskusję z osobą zbierającą ofiary na tacę.

➜ 25 października 2020
Warszawa: umieszczenie proaborcyjnych haseł zawieszonych na wieszakach w przedsionku kościoła pw. św. Tadeusza Apostoła na Sadybie.

W kościele pw. św. Tadeusza Apostoła na Sadybie w Warszawie umieszczono w przedsionku kartki z proaborcyjnymi treściami. Kartki zawieszone były na wieszakach, które stanowią symbol ruchów proaborcyjnych.

➜ 25 października 2020
Warszawa: umieszczenie na elewacji oraz drzwiach kościoła pw. św. Aleksandra w Warszawie kartek z proaborcyjnymi hasłami.
Dnia 25 października 2020 r. na elewacji oraz drzwiach kościoła pw. św. Aleksandra w Warszawie umieszczono kartki z napisem „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA” oraz z wizerunkiem ciężarnej kobiety wiszącej na krzyżu.

Na elewacji oraz drzwiach kościoła pw. św. Aleksandra w Warszawie umieszczono kartki z napisem „TWOJA WINA, TWOJA WINA, TWOJA BARDZO WIELKA WINA” oraz z wizerunkiem ciężarnej kobiety wiszącej na krzyżu.

➜ 25 października 2020
Warszawa: umieszczanie proaborcyjnych symboli i haseł na terenie parafii pw. św. Marii Magdaleny.

Nieznany sprawca umieścił na terenie parafii pw. św. Marii Magdaleny w Warszawie proaborcyjne i znieważające hasła o treści „GDYBY MINISTRANCI ZACHODZILI W CIĄŻĘ ABORCJA BYŁABY SAKRAMENTEM”, „W IMIĘ MATKI, CÓRKI I UMIŁOWANEJ SIOSTRY: WARA OD KOBIET! #STRAJK KOBIET”, a także proaborcyjne symbole takie jak czerwona błyskawica oraz ukrzyżowana, ciężarna kobieta.

➜ 25 października 2020 r.
Warszawa: zakłócenie Mszy świętej

Dwie kobiety wtargnęły do Bazyliki katedralnej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika i w sposób złośliwy przeszkodziły sprawowaniu obrzędu religijnego poprzez prezentowanie wiernym transparentu z hasłem: „Aborcja w obronie życia!”.
Link: https://www.facebook.com/aborcyjnydreamteam/photos/a.2188895998001435/3462409710650051/?type=3&theater

➜ 25 października 2020 r.
Warszawa: obraza uczuć religijnych.

Nieznani sprawcy sprofanowali kościół pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej w Warszawie poprzez przyklejenie na drzwiach wejściowych świątyni proaborcyjnych grafik i haseł.

➜ 25 października 2020 r.
Warszawa: obraza uczuć religijnych.

Nieznany sprawa znieważył kościół Opatrzności Bożej znajdujący się przy ulicy Dickensa 5 w Warszawie poprzez namalowanie czarnej błyskawicy, numeru telefonu i hasła: „Aborcja jest ok”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207338760877931

➜ 25 października 2020 r.
Warszawa: obraza uczuć religijnych.

Nieznany sprawca znieważył kościół pw. Św. Marii Magdaleny na warszawskim Wawrzyszewie poprzez naniesienie hasła: „Piekło kobiet”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207380397540434

➜ 25 października 2020 r.
Nieznana dokładna lokalizacja; województwo kujawsko-pomorskie: znieważenie pomnika św. Jana Pawła II.
W województwie kujawsko-pomorskim nieznany sprawca znieważył pomnik św. Jana Pawła II poprzez obklejenie go kartkami z wizerunkiem brzemiennej kobiety wiszącej na krzyżu i hasłami: „Twoja wina! Twoja wina! Twoja bardzo wielka wina”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207442897534184

➜ 25 października 2020 r.
Warszawa: obraza uczuć religijnych.

Nieznany sprawca naniósł wulgarny napis „Jebać PiS” na drzwiach kościoła pw. Chrystusa Króla przy ul. Tykocińskiej w Warszawie- Targówku.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207461767532297

➜ 25 października 2020 r.
Hrubieszów: obraza uczuć religijnych.

Nieznany sprawca znieważyli miejsce kultu religijnego poprzez naniesienie na kościele pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie czarnym sprayem napisu: „Piekło kobiet” oraz pioruna będącego symbolem tzw. Strajku Kobiet
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207464380865369

➜ 25 października 2020 r.
Kraków: obraza uczuć religijnych.

Nieznany sprawca bądź sprawcy rozrzucili śmieci z budowy na terenie parafii pw. św. Jana Kantego w Krakowie.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207467417531732

➜ 25 października 2020 r.
Szczecinek: obraza uczuć religijnych.

Grupa niezidentyfikowanych osób otoczyła kapłana i wznosiła okrzyki: „Pokaż macice”, „Ja mogę z Panem podyskutować”. Poza tym wyrwano kapłanowi bursę liturgiczną, w której przechowuje się Ciało Pana Jezusa.

➜ 25 października 2020
Wrocław: prezentowanie w kościele pw. św. Antoniego we Wrocławiu kartek i kartonów z proaborcyjnymi hasłami oraz z grafiką przypominającą zniekształcony wizerunek Matki Bożej.

Dwie osoby weszły na teren kościoła rzymskokatolickiego pw. św. Antoniego we Wrocławiu, a następnie prezentowali wiernym wchodzącym do świątyni transparenty z hasłami o treści „MÓDLMY SIĘ O PRAWA KOBIET”, “WYROK NA BYCIE KOBIETĄ”. Jeden z transparentów zawierał także grafikę nawiązującą do wizerunku Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus w aureoli z naniesionym symbolem pioruna, będącym jednocześnie symbolem ruchów proaborcyjnych.

➜ 25 października 2020 r.
Poznań: zakłócenie nabożeństwa
Grupa 32 osób wtargnęła do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła i w sposób złośliwy zakłóciła sprawowaniu nabożeństwa poprzez wznoszenie okrzyków, klaskanie i prezentowanie wiernym proaborcyjnych haseł m.in.: „katoliczki też potrzebują aborcji”, „katoliczko nie jesteś sama”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207560147522459

➜ 25 października 2020 r.
Łódź: zakłócenie Mszy Świętej
Grupa niezidentyfikowanych kobiet przebranych w czerwone stroje wtargnęły do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi i zakłóciły Mszę Świętą poprzez prezentowanie wiernym transparentu.
https://www.facebook.com/watch/?v=694555941474176

➜ 25 października 2020 r.
Kraków: dewastacja muru okalającego Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów przy ul. Akacjowej w Krakowie


Nieznani sprawcy nanieśli napisy na mur okalający Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów przy ul. Akacjowej w Krakowie: „Kościół jest wrogiem kobiet”, „Pamiętamy o torturach i stosach”, „Rodzimy my – nie Wy”, „Jan Paweł II gardził kobietami”, „Polska jest pod okupacją Watykanu”.

➜ 25 października 2020 r.
Gryfice: zakłócenie Mszy Świętej
Grupa niezidentyfikowanych osób wtargnęła do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach i prezentowała proaborcyjne hasła.
https://www.facebook.com/watch/?v=768900623958312

➜25 października 2020
Warszawa: próba wejścia z proaborcyjnymi plakatami do kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu oraz wulgarne okrzyki kierowane wobec wiernych zgromadzonych przed kościołem.

Pod kościołem Świętego Krzyża w Warszawie zebrała się grupa osób z kartonami i plakatami, na których znajdowały się proaborcyjne treści. Osoby te próbowały wedrzeć się do kościoła. W stronę wiernych znajdujących się pod kościołem kierowane były m.in. takie okrzyki jak „WYP……AĆ”.
Link: https://www.rdc.pl/informacje/warszawa-protesty-w-kosciolach-po-orzeczeniu-tk-ws-aborcji/

➜ 25 października 2020 r.
Szczecin: zakłócenie Mszy Świętej
Maja P.-B., Iwona W., Paulina Ł., Joanna H., Katarzyna M., w sposób obraźliwy przeszkodziły publicznemu sprawowaniu Mszy Świętej w kościele pw. św. Krzyża w Szczecinie. Ponadto Maja P.-B. znieważyła kapłana posługującego we wspomnianej parafii słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe.
Link: https://www.facebook.com/watch/?v=1833191676856657

➜ 25 października 2020 r.
Lublin: dewastacja ogrodzenia Kurii Archidiecezji Lubelskiej
Nieznani sprawy zdewastowali zabytkowe ogrodzenie Kurii Archidiecezji Lubelskiej przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Link:

➜25 października 2020
Lublin: umieszczenie kartek z proaborcyjnymi treściami na tablicy ogłoszeń oraz na stoliku z prasą katolicką w parafii pw. Dobrego Pasterza.

W parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie rozmieszczono na tablicy ogłoszeń oraz na stoliku z prasą katolicką kartki z proaborcyjnymi treściami, takimi jak: „ABORCJA PRAWEM KOBIETY” , „KOBIETA TO NIE INKUBATOR” czy „PIEKŁO KOBIET”.

➜ 25 października 2020 r.
Poznań: znieważenie pomnika św. Jana Pawła II
Nieznani sprawcy znieważyli pomnik św. Jana Pawła II znajdujący się kilkadziesiąt metrów od wejścia do Bazyliki archikatedralnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu poprzez oblanie go białą farbą oraz umieszczenie nam nim transparentów/kartek z proaborcyjnymi hasłami, m.in. „Aborcja bez granic”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207716424173498

➜ 25 października 2020 r.
Warszawa: obraza uczuć religijnych.Nieznani sprawcy sprofanowali kościół pw. św. Jakuba przy pl. Narutowicza na Starej Ochocie w Warszawie poprzez naniesienie napisu „Aborcja bez granic”, namalowanie symbolu Strajku Kobiet, tj. błyskawicy i numeru telefonu.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207415717536902

➜ 24/25 października 2020 r.
Racibórz: kradzież figurki Matki Bożej

Nieznany sprawca dokonał kradzieży figurki Matki Bożej z kapliczki znajdującej się przy Starym Cmentarzu przy ul. Armii Krajowej.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/pfbid02w2JVShC558Bmt1PPTymHAiD4SBU5P9B74miuyZimqVL723hsdcTqspsCEheTCC6Jl

➜ 24 października 2020 r.
Konstancin-Jeziorna: znieważenie pomnika św. Jana Pawła II
Nieznany sprawca w godzinach wieczornych, oblał czerwoną farbą pomnik św. Jana Pawła II stojący w konstancińskim Parku Zdrojowym.
Link: https://warszawa.naszemiasto.pl/konstancin-jeziorna-zdewastowano-pomnik-jana-pawla-ii/ar/c1-7966061

➜ 24 października 2020 r.
Otwock: obraza uczuć religijnych.

Trzech sprawców sprofanowało kościół p.w. św. Wincentego á Paulo w Otwocku poprzez naniesienie obraźliwych napisów „Bóg Wam nie wybaczy”, „Jebać PIS”, „W pizdu”.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207420850869722

➜ 24 października 2020 r.
Warszawa: obraza uczuć religijnych.

Nieznani sprawcy zdewastowali fasadę kościoła św. Mateusza. Na elewacji pojawiły się aborcyjne hasła: „Moje ciało ≠ twoja religia”, „Piekło kobiet”
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207064967571977

➜ 24 października 2020 r.
Kraków: zniszczenie wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II.


Na krakowskich Plantach zniszczono poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Na poszczególnych planszach opowiadających o życiu i działalności Papieża pojawiły się napis „Piekło Kobiet” oraz symbol tzw. Strajku Kobiet, tj. czerwona błyskawica.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/posts/207742460837561

➜ 09 października 2020 r.
Szczecin: nawoływanie do nienawiści na tle religijnym
Użytkownik internetowego serwisu facebook.com Marcin Sz. opublikował na profilu Fundacji „RÓWNiE” komentarz odnoszący się do znieważenia kościoła pw. św. Krzyża w Szczecinie: „Szkoda, że tej budy nikt nie podpalił”. Tego typu komentarze to jawne nawoływanie do prześladowań religijnych.
Link: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/photos/a.117472499864558/201923014752839

➜ 08/09 października 2020 r.
Szczecin: znieważenie miejsca kultu religijnego

Nieznani sprawcy obrzucili farbami w kolorze tęczy elewację kościoła pw. św. Krzyża przy ulicy Wieniawskiego w Szczecinie oraz napisali hasło: „Macie krew na rękach”. Na kościelnej gablocie pozostawili napis po łacinie: „soli LGBT”, czyli „tylko LGBT.
Link: https://fb.watch/dpS6mVhIOS/

➜  31 sierpnia 2020
Szczecin: napisy wzywające do przemocy wobec duchownych: „Księżą są jak stonka, tępmy ich!”

„Księżą są jak stonka, tępmy ich!”, czy „Biskup największym trofeum łowieckim”, to tylko część haseł, które pojawiły się w ostatnich dniach w Szczecinie. Niektóre z tych haseł wykonano na słupach ogłoszeniowych. Jeden z tych słupów znajduje się w pobliżu dwóch kościołów, w których wcześniej dopuszczono się przemocy na katolikach.
Link: https://niedziela.pl/artykul/57698/Wulgarne-ataki-na-ksiezy

➜  30 sierpnia 2020
Tyniec: profanacja w benedyktyńskim opactwie. Zakłócenie Mszy Świętej.

Podczas koncertu Krakowskiego Kwintetu Harfowego i organisty Dariusza Bąkowskiego-Koisa w benedyktńskim klasztorze w Tyńcu, doszło do profanacji. Nagi od pasa w górę mężczyzna wszedł na ołtarz i zaczął tańczyć.
Link: https://misyjne.pl/tyniec-profanacja-w-benedyktynskim-opactwie-polnagi-mezczyzna-wszedl-na-oltarz/

➜  27 sierpnia 2020
Przemyśl: zakłócenie nabożeństwa, dewastacja kościoła

32-letni mężczyzna tuż przed rozpoczęciem mszy świętej, w trakcie trwającej adoracji Najświętszego Sakramentu, zniszczył gipsową figurę anioła z kropielnicą w zabytkowym kościele księży salezjanów w Przemyślu
Link: https://misyjne.pl/w-czasie-nabozenstwa-zniszczyl-w-kosciele-figure-aniola/

9 sierpnia 2021
Hasła znieważające osoby wierzące prezentowane na wystawie w białostockiej galerii sztuki
W białostockiej Galerii Arsenał ukazały się skandaliczne treści, które wskazują

➜ 29 lipca 2020
Warszawa: Profanacja figury Chrystusa “Sursum corda”

W nocy aktywiści LGBT umieścili tęczowe flagi i chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego na warszawskich pomnikach, w tym na historycznym pomniku Chrystusa.
Link: https://www.ekai.pl/profanacja-figury-chrystusa-w-warszawie-kard-nycz-reaguje/

➜ 27 lipca 2020
Goleszów: zdewastowana świątynia


Liczba „666”, odwrócony krzyż i pentagram. Takie malowidła pojawiły się na drzwiach kościoła w Goleszowie (woj. śląskie).
Link: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-27/goleszow-zdewastowana-swiatynia-na-drzwiach-slowa-diabelski-kosciol-i-pentagram/

➜  25 marca 2020
Poznań: dewastacja kościoła

W nocy z wtorku na środę (24/25 marca) doszło do aktu wandalizmu na Wildzie. Na drzwiach kościoła parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu ktoś namalował obraźliwy napis.
Link: https://gloswielkopolski.pl/obrazliwy-napis-na-drzwiach-poznanskiego-kosciola-to-jest-profanacja-nie-ma-watpliwosci-proboszcz-sprawe-zgloszono-policji/ar/c1-14878345

➜22 marca 2020
Dąbrowa Górnicza: dewastacja ołtarza w bazylice NMP Anielskiej

Poważnie uszkodzono ołtarz w bazylice pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Zniszczeniu uległa m.in. mensa ołtarzowa oraz krzyż.
Link: https://misyjne.pl/dabrowa-gornicza-mezczyzna-zdewastowal-oltarz-w-bazylice-nmp-anielskiej/

14 marca 2021
Facebook: Znieważenie chrześcijan
Jeden ze znanych blogerów Łukasz Stelmach zamieścił na swoim profilu facebook komentarz znieważający osoby wierzące: „Nie wiem kto jest autorem, ale czy dałoby radę zrobić też wersję z King Kongiem? Zamiast rzygać tęczą mógłby np. niszczyć kościoły toporem zrobionym z jakiegoś patriotycznego pomnika, który zostawiłaby po sobie ładny tęczowy ślad. Bardzo proszę”
Link: https://www.tysol.pl/a62735-Koscioly-niszczyc-toporem-Logitech-zawiesza-wspolprace-z-radykalnym-aktywista-LGBT

➜16 lutego 2021
Końskie (radomskie): sprofanowano kościół

Sprofanowano kościół pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w Końskich w diecezji radomskiej. Na murach świątyni nieznani sprawcy namalowani satanistyczny symbol „666” z dopiskiem „Ty Jesteś Bóg”.
Link: https://misyjne.pl/diecezja-radomska-satanistyczny-symbol-na-kosciele/

➜ 09 lutego 2020
Konin: akt wandalizmu w kościele

Około 1:00 w nocy doszło do aktu wandalizmu w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie. Wybito szyby w oknach i drzwiach prowadzących do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. dolnym kościele. W grudniu 2018 roku i czerwcu 2019 roku ten sam młody sprawca wybił szyby i uszkodził figurę św. Maksymiliana – patrona parafii, a także zniszczył donice z kwiatami.
Link: https://misyjne.pl/konin-kolejny-akt-wandalizmu-w-kosciele/

➜ 2 lutego 2020
Stary Bielsk: dewastacja krzyża na Trzech Lipkach


Nieznani sprawcy zniszczyli papieską tablicę, która znajduje się u podnóża Krzyża Trzeciego Tysiąclecia na Wzgórzu Trzy Lipki w Starym Bielsku. Wypalaną w glinie pamiątkową tablicę przedstawiająca papieża z pastorałem oraz kamienną podstawę krzyża ktoś oblał czerwoną farbą.
Link: https://misyjne.pl/beskidy-dewastacja-krzyza-na-trzech-lipkach/

➜ 2 lutego 2020
Chrobacza Łąka: dewastacja zabytkowej kapliczki


Doszło do dewastacji zabytkowej kapliczki w lesie na Przełęczy u Panienki nieopodal Chrobaczej Łąki w Beskidzie Małym. Wandal uszkodził kapliczkę na wiodącym tamtędy Szlaku Papieskim, rozbijając obraz z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej i uszkadzając ozdobną oprawę kapliczki, składającą się m.in. z różańca
Link: https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2447796,BielskoBiala-podejrzewany-o-dewastacje-kapliczki-i-profanacje-krzyza-zatrzymany

➜ 22 stycznia 2020
Jelenia Góra: zniszczenie krzyża, dewastacja figur


Ktoś w ciągu dwóch dni zdewastował kilka figur i krzyż w okolicach Jeleniej Góry na Dolnym Śląsku. Nieznani sprawcy (bądź sprawca) w dwa dni, od 16 do 18 stycznia, zdewastowali kilka figur Matki Boskiej, zniszczyli figurę ukrzyżowanego Jezusa, a także figury czuwających przy nim aniołów. Uszkodzony został też krzyż.
Link: https://tvn24.pl/wroclaw/policja-szuka-sprawcow-dewastacji-figur-i-krzyza-w-okolicach-jeleniej-gory-3226080

➜20 stycznia 2020
Rzeszów: Ostrzelanie księży i ministrantów podczas kolędy na terenie parafii pw. Świętej Rodziny
Dwóch nastolatków ostrzelało księży oraz ministrantów chodzących po kolędzie w obrębie parafii pw. Świętej w Rzeszowie.
Link: https://www.onet.pl/?utm_source=laboratoriumwolnosci.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=529a1235-3714-5bda-a6a0-12b2cf80fb9a&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2#rlu-202203301403319258204837

➜ 17 stycznia 2020
Białystok: wulgarne napisy na murze kościoła

Na terenie parafii przy ulicy Sybiraków w Białymstoku, nieznany sprawca namalował wulgarny i obraźliwy napis na murach kościoła. Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Białymstoku zatrzymali 23-latka podejrzewanego o znieważenie miejsca przeznaczonego do obrzędów religijnych
Link: https://misyjne.pl/bialystok-23-latek-uslyszal-zarzut-obrazy-uczuc-religijnych-w-zwiazku-z-wulgarnym-napisem-na-murze-kosciola/

25 grudnia 2019 r.
Jenino: Akt Wandalizmu w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Jeninie
Uszkodzono drzwi wejściowe do świątyni oraz zniszczono trzy krzyże oraz podpalono stolik z prasą i ławkę w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Jeninie.
Link: https://www.rp.pl/przestepczosc/art9094851-dewastacja-kosciola-pod-gorzowem-zniszczone-krzyze

➜04 grudnia 2019 r
Warszawa: Zniszczenie przydrożnej kapliczki Matki Bożej.

Nieznani sprawcy zdewastowali kapliczką Matki Bożej w Warszawie poprzez rozbicie figury Matki Boskiej. Kapliczka znajduje się na terenie parafii pw. Św. Patryka w Warszawie.
Link:https://www.tysol.pl/a40665-W-Warszawie-zniszczonofigure-Matki-Boskiej-Ordo-Iuris-oferuje-pomoc-prawna

➜22 listopada 2019 r.
Chałupka: Akt wandalizmu w pościele pw. Św. Anny w Chałupkach

Czterdziestoośmioletni mężczyzna wybił szybę w drzwiach wejściowych do kościoła św. Anny w Chałupkach.
Źródło:
https://www.naszraciborz.pl/site/art/1/0/77710

➜7 listopada 2019 (dot. protestantów)
Poznań: Próba podpalenia kościoła

W kościele ewangelickim przy ul. Ogrodowej w Poznaniu zauważono wyraźne ślady próby podpalenia świątyni. Administrujący obiektem ks. Sławomir Rodaszyński potwierdza, że to kolejny akt wandalizmu wymierzony we wspólnotę.
Link: https://gloswielkopolski.pl/proba-podpalenia-kosciola-w-poznaniu-ksiadz-to-nie-pierwszy-akt-wandalizmu-w-naszej-parafii/ar/c1-14565745

➜6 listopada 2019
Mosina: pobicie księdza po Mszy Świętej
Jeden z księży parafii pw. Św. Mikołaja w Mosinie (powiat poznański) został pobity w niedzielę wieczorem na terenie kościoła. Po wieczornej mszy świętej ksiądz miał zwrócić uwagę grupie niewłaściwie zachowujących się nastolatków. Przez jednego z nich kapłan został uderzony.
Link: https://gloswielkopolski.pl/14latkowie-pobili-ksiedza-w-mosinie-zostal-uderzony-po-mszy-swietej-sprawcy-zostali-zatrzymani-sprawa-trafi-do-sadu-rodzinnego/ar/c1-14553737

➜06 listopada 2019
Glinianka: Zakłócenie porannej Mszy Świętej
Młody mężczyzna w wieku dwudziestu dziewięciu lat zakłócił poranną liturgię Mszy świętej. Wszedł do kościoła wykrzykując wulgaryzmu oraz swoje poglądy na temat religii. Następnie zagroził spaleniem kościoła. Oburzeni wierni wyprosili mężczyznę z kościoła i zgłosili incydent proboszczowi, który zgłosił incydent na Policję. Policja ujęła sprawcę, który był też odpowiedzialny za kradzieże w okolicy.
Link: https://iotwock.info/artykul/grozil-podpaleniem-zabytkowego/859951

➜03 listopada 2019
Mosina (woj. Wielkopolskie): nastolatkowie pobili księdza po wieczornej mszy.
14 latkowie pobili jednego z księży posługujących pw. Św. Mikołaja w Mosinie. Kapłan po wieczornej mszy św. Ok. godz. 21.40 spotkał grupę 3 nastolatków spożywających alkohol w kościelnej kruchcie, jedna z tych osób oddawał mocz. Po zawróceniu uwagi na niewłaściwe zachowanie zostatał pobity. Ksiądz jednak nie odniósł poważnych obrażeń.
Link: https://wpolityce.pl/kryminal/471379-atak-na-ksiedza-w-mosinie-pod-poznaniem

➜02 listopada 2019
Zgłobice: Nieznani sprawcy włamali się do gabloty wotywnej w kościele pw. Św. Brata Alberta
2 listopada 2019 r. nieznani sprawcy włamali się do kościoła pw. św. Brata Alberta w Zgłobicach. Skradziono wówczas pięć sztuk dewocjonaliów, których wartość oszacowano na ponad 1000 złotych.
Link: https://gazetakrakowska.pl/zglobice-zuchwala-kradziez-w-parafialnym-kosciele/ar/c1-14564271

➜31 października 2019
Bełchatów: Profanacja sakramentu eucharystii
Podczas Mszy Świętej w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Bełchatowie trzynastolatek po przystąpieniu do komunii świętej wypluł ją i schował do kieszeni.
Link: https://wpolityce.pl/kosciol/471085-13-latek-wyplul-hostie-wezwano-policje-smiszek-drwi

➜18 października 2019 roku
Warszawa: Satyryczne przedstawienie pod światyniami katolickimi
Wicenaczelny tygodnika „NIE” przeprowadził antykatolickie przedstawienie w którym przed Bazyliką katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. Waldemar Kuchenny w przebraniu „księdza pedofila” odganiał się krzyżem od dzieci, które trzymały w ręku tzw. zimne ognie.
Link: https://twitter.com/i/status/1185228684443226112

➜05 października 2019
Otwock Mazowiecki: Zniszczenie przydrożnej kapliczki w Otwocku

Nieznany sprawca rozbił figurę Matki Bożej Niepokalanej Dziewicy umiejscowioną w przydrożnej kapliczce przy ul. Warszawskiej w Otwocku.
Link: https://www.m.pch24.pl/otwock–zamaskowany-wandal-zniszczyl-figure-matki-bozej-pch,71333,i.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_ca

➜01 października 2019
Warszawa: Akt wandalizmu na terenie katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie
Nieznany sprawca dokonał aktu wandalizmu poprzez narysowanie symboli nazistowskich na murowanym ogrodzeniu przed wejściem na teren katedry pw. Św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie.
Link: https://dorzeczy.pl/kraj/115782/katedra-warszawsko-praska-ofiara-wandali.html

➜ 29 września 2019
Internet: znieważenie symbolu kultu religijnego
Użytkownik serwisu społecznościowego facebook.com na profilu o nazwie „Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych” opublikował znieważającą grafikę przedstawiającą krzyż przekształcony na swastykę.

➜24 września 2019
Tarnowiec: Profanacja sakramentu podczas Mszy Świętej.
W trakcie uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu młoda kobieta po przyjęciu komunii świętej wypluła hostię i schowała ją do torebki.
Link: https://plus.nowiny24.pl/profanacja-hostii-podczas-mszy-sw-w-tarnowcu-odprawiono-juz-nabozenstwo-ekspiacyjne/ar/c1-14444727

➜15 września 2019
Świdnica: Przeszkadzenie w Mszy świętej.
Podczas sprawowania porannej liturgii Mszy Świętej w katedrze pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wacława Męczennika w Świdnicy grupa trzech kobiet i mężczyzny wtargnęła do kościoła wraz z flagą LGBT wykrzykując hasło „Bóg Honor Ojczyzna”.
Link: https://queer.pl/news/203434/morawiecki-w-swidnicy-straszy-fake-newsem-o-aktywistach-lgbt-zaklocajacych-msze

➜& 14 września 2019
Olecko: dewastacja kościoła


Wykonane czarnym sprayem rysunki oraz napisy „katolicyzm zwodzi” i „nie wódź” pojawiły się w nocy z soboty na niedzielę, 14-15 września, na głównych drzwiach i elewacji kościoła przy pl. Wolności oraz na murze otaczającym świątynię.
Link: https://misyjne.pl/policja-zatrzymala-sprawce-dewastacji-kosciola-w-olecku/
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2454815027943832&id=205987346159956

➜13/15 września 2019
Olecko (woj. Warmińsko-Mazurskie)


Akt wandalizmu na terenie parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Olecku.
Dwudziestotrzyletni mężczyzna dokonał aktu wandalizmu poprzez napisanie czarną farbą na ogrodzeniu hasła „Kościół Zwodzi” natomiast na drzwiach hasło „Nie wódź” oraz na fasadzie kościoła czarne serca.
Link: https://gazetaolsztynska.pl/olecko/607182,Olecko-Policja-zatrzymala-podejrzanych-o-wykonanie-napisow-na-kosciele.html

➜06 września 2019
Częstochowa: Pijany mężczyzna zaatakował księdza niosącego najświętszy sakrament do chorego.
W pierwszy piątek września podczas przenoszenia sakramentu eucharystii do chorego ksiądz został zaatakowany przez pijaną osobę siedzącą na ławce. Na pomoc kapłanowi przyszli przechodnie. W trakcie interwencji policji zdecydowało, że nie wniesie oskarżenia.
Link: https://pch24.pl/arcybiskup-waclaw-depo-zaatakowano-ksiedza-z-najswietszym-sakramentem-w-pierwszy-piatek-szedl-do-chorego/

➜ 28/29 sierpnia 2019
Toruń: Dwudziestojednolatek włamał się do jednej z plebanii.
Link: https://wiadomosci.wp.pl/torun-wlamal-sie-na-plebanie-i-zasnal-6419184800229505a

➜ 26 sierpnia 2019
Szczecin: zdewastowanie kościoła należącego do parafii św. Andrzeja Boboli w Szczecinie


– W godzinach porannych, tuż po otwarciu kościoła, doszło do dewastacji. Pojawiły się napisy graffiti na zewnątrz na murze, także farbą olejną na ławce i ścianach przy wejściu.
Link: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/460913-profanacja-kosciola-w-szczecinie

➜25/26 sierpnia 2019
Wrocławek: Mężczyzna zniszczył 4 przydrożne kapliczki na osiedlu Południe.

Zdarzenie miało miejsce na terenie parafii pw. Św. Stanisława BM. Sprawca uszkodził figury Matki Boskiej, Jezusa Chrystusa oraz św. Maksymiliana.
Link: https://www.portalwloclawek.pl/wiadomosci/1515,zniszczyli-kapliczki-na-osiedlu-poludnie-policja-nie-bada-sprawy

➜25 sierpnia 2019 roku
Szczecin: Dewastacja w kościele pw. św. Andrzeja Boboli

Nieznani sprawcy wykonali graffiti na ławkach, ścianach przedsionka i murach kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Szczecinie.
Link:https://radioszczecin.pl/1,393463,wandale-zdewastowali-kosciol-w-centrum-szczecina&s=1&si=1&sp=1

➜24 sierpnia 2019 roku
Zamość: Zniszczenie kapliczki

Zniszczenie przydrożnej kapliczki Matki Bożej w Zamościu przy ul. Majdan w Zamościu.
Link:https://kurierlubelski.pl/zamosc-22latek-zniszczyl-przydrozna-kapliczke-byl-nietrzezwy/ar/c1-14372825

➜ 23 sierpnia 2019
Zgierz: zniszczenie figury Jezusa na krzyżu

Mężczyzna odłamał rękę zabytkowej rzeźbie w jednym z kościołów w Zgierzu. Rzeczoną figurką było przedstawienie Jezusa na krzyżu. Zabytek pochodzi z XVII wieku, a wartość jego rekonstrukcji to 30 tys. złotych. Mężczyzna wszedł do kościoła, zdjął ze ściany wiszącą XVII-wieczną rzeźbę i zniszczył ją odłamując postaci rękę, a następnie uciekł
Link: https://misyjne.pl/lodzkie-zatrzymano-mezczyzne-ktory-zniszczyl-figure-jezusa-na-krzyzu/

➜15 sierpnia 2019 roku
Profanacja wizerunku Matki Boskiej z Guadalupe przez Partię Razem
Oddział Partii Razem Kraków umieścił na swoim profilu twitter wizerunek Matki Boskiej z Gwadelupę wkomponowaną w liście z Marihuany z opisem: „Wszystkim naszym siostrom i braciom, którzy świętują dziś Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – w Polsce znane jako święto Matki Boskiej Zielnej – przekazujemy serdeczne pozdrowienie:
błogosławiony owoc!”
Link: https://twitter.com/RazemKrakow/status/1162021675417985024?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1162021675417985024%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdorzeczy.pl%2Fkraj%2F111170%2Frazem-i-sprofanowana-ikona-maryi-z-guadalupe-komentarz-semki.html

➜10 sierpnia 2019 r.
Poznań: Insynuacja zabójstwa abp. Jędraszewskiego
Podczas wyborów Mr Gay Poland 2019 zorganizowany w Poznaniu jeden z uczestników przebranych za kobietę trzymał w rękach dmuchaną postać z naklejonym zdjęciem abp Jędraszewskiego. Następnie zainicjował poderżnięcie gardła.
Link: https://www.pch24.pl/drag-queen-symulowal-podciecie-gardla-abp–jedraszewskiemu–stanie-przed-sadem,77610,i.html

➜31 lipca 2019 roku
Szubin: Kobieta zakłóciła Msze Świętą
Podczas Mszy świętej odbywającej się w kościele pw. Św. Marcina Biskupa w Szubinie sześćdziesięciodwuletnia kobieta wtargnęła do kościoła krzycząc wulgaryzmy oraz wniosła do świątyni martwego psa, którego pozostawiła w kruchcie kościoła.
Link: https://nczas.com/2019/08/01/kobieta-przerwala-msze-swieta-przyniosla-do-kosciola-martwego-psa/

➜ 29 lipca 2019
Szczecin: pobicie księdza prałata

W zakrystii bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie doszło do fizycznego ataku trzech mężczyzn na księdza i kościelnego. Sprawcy mieli też zażądać od księdza ornatów i „chcieli dokonać świętokradztwa, czyli odprawienia przez nich mszy”. Proboszcza napastnicy bili różańcem po twarzy”
Link: https://www.tvp.info/43700821/zaatakowali-ksiedza-w-szczecinie-chcieli-dokonac-profanacji

➜26 lipca 2019
Turek (woj. Wielkopolskie): Atak na księdza prowadzącego dyżur w kancelarii parafialnej.
Ok. godziny 10.30 do biura parafialnego Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku weszły 4 osoby: 3 kobiety i mężczyznami którzy pragnęli złożyć akt apostazji. Uznając, że ksiądz uniemożliwia im podjęcie tego aktu zaczęła się awantura i w stosunku do wikarego, który pełnił dyżur w kancelarii rzucano wulgaryzmy. Ksiądz musiał wezwać policję, gdyż awanturujące się osoby nie chciały wyjść.
Link: https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2019-07/atak-na-ksiedza-w-turku.html

➜25/26 lipca 2019 roku
Świebodzicach: Znieważenie pomnika św. Jana Pawła II.

Nieznani sprawcu w nocy powiesił tabliczkę z napisem „Kryłem pedofilów, nie płacę VATu, PITu, ZUSu, A Ty?”
Link: https://swidnica.gosc.pl/doc/6110262.Swiety-upokorzony-Winnych-nie-znaleziono

➜ 22 lipca 2019
Suchy Las k. Poznania: profanacja ołtarza i prezbiterium

Profanacji dokonała kobieta, która miała zniszczyć ołtarz, świece i donice. Mieszkańcy twierdzą, że kościół był wtedy zamknięty, a kobieta dostała się do środka wybijając szybę. Po akcie wandalizmu została zatrzymana przez policję.
Link: https://epoznan.pl/news-news-96821-profanacja_w_sucholeskim_kosciele_kobieta_zniszczyla_oltarz

➜22 lipca 2019

Anonimowy użytkownik portalu społecznościowego twitter określony jako „Diablica” zamiesił na swoim profilu grafikę przedstawiającą kapłana katolickiego odbywającego stosunek seksualny z osoba nieletnią.
Źródło: https://niezalezna.pl/281121-prowokatorzy-w-haniebny-sposob-atakuja-kosciol-katolicki-kto-lubi-wpis-tak-to-sam-pawel-rabiej

➜21 lipca 2019 r.
Suchy Las: Akt wandalizmu w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie
W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie trzydziestojednoletnia kobieta wybiła szybę w drzwiach świątyni. Uszkodzeniu uległy: ołtarz, psałterz, świece oraz donice.
Link: https://epoznan.pl/news-news-96821-profanacja_w_sucholeskim_kosciele_kobieta_zniszczyla_oltarz

➜18 lipca 2019
Warszawa: Profanacja wizerunku Matki Boskiej na festiwalu filmowym w Warszawie

Podczas festiwalu „Otwarta Ząbkowska” jedna z artystek zaprezentowana figurę Matki Boskiej pomalowaną na czarno otoczoną sztucznymi grzybami halucynogennymi.
Link: https://www.m.pch24.pl/czarna-figura-matki-bozej-na-miejskim-festiwalu–kuria–to-obraza-uczucia-religijne-katolikow-pch,69596,i.html

➜01 lipca 2019 r
Janówka: 37-latek okradł kościół.
Mężczyzna wszedł do zakrystii kościoła pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie tłumacząc, że chce napić się wody i ukradł z szuflady 600 zł. Sprawca jednak został zatrzymany przez policję.
Link: https://augustow.naszemiasto.pl/wszedl-do-kosciola-by-napic-sie-wody-ukradl-pieniadze/ar/c1-5194307

➜27 czerwca 2019 roku
Dyskryminacja pracownika IKEA pod względem wyznaniowym
Kierownik ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sieci handlowej IKEA zwolniła pracownika po zamieszczeniu cytatu z Biblii na wewnętrznym forum firmowym, jako argument do włączenia się w działania promujące LGBT+.
Link: https://www.m.pch24.pl/cytowal-pismo-swiete–stracil-prace–znana-siec-handlowa-na-strazy-ideologii-gender,69180,i.html?fbclid=IwAR0JNGiGgmnll1XZCXkULgqhf9

➜20 czerwca 2019 roku
Umieszcz: Profanacja przydrożnej kapliczki w Umieszczu

Nieznany sprawca oblał pomarańczową substancją figurę Matki Boskiej z Lourdes, która była częściom przydrożnej kapliczki w Umieszczu.
Link:https://nowiny24.pl/profanacja-w-umieszczu-k-jasla-ktos-oblal-figure-matki-boskiej-z-lourdes-pomaranczowa-farba-policja-poszukuje-sprawcy/ar/c1-14239341

➜19 czerwca 2019 r.
Poznań: Publikacje zdjęć znieważających miejsce kultu katolików
W czerwcu 2019 roku w przestrzeni mediów społecznościowych została udostępniona sesja zdjęciowa znieważająca miejsce kultu katolików. Na zdjęciach były przedstawione kobiety całujące w Bazylice Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa w Poznaniu.
Link: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/451773-prowokacja-w-poznanskiej-farze-sesja-zdjeciowa-lesbijek

➜16 czerwca 2019 r.
Częstochowa: Profanacja wizerunku Matki Boskiej.

W trakcie Marszu Równości w Częstochowie uczestnicy marszu nieśli wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą w której zostały wpisane barwy wykorzystywane w symbolice środowisk LGBT+.
Link: https://www.gosc.pl/doc/5940705.Jest-decyzja-prokuratury-ws-obrazu-Matki-Bozej-z-teczowa

➜11/12 czerwca 2019 r.
Konin:Dewastacja w kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Koninie

W nocy z 11 na 12 czerwca 2019 roku dwudziestoletni mężczyzna dokonał szeregu aktów wandalizmu na mieniu kościelnym. Uszkodził figurę patrona św. Maksymiliana Kolbego, wybił okna w drzwiach świątyni sprawca napisał krwią: „Jakub oddaj”.
Link:https://konin.naszemiasto.pl/wandalizm-atak-na-kosciol-sw-maksymiliana-w-koninie/ar/c1-5164475

➜10 czerwca 2019
Ostrów Tumski – Wrocław: atak nożownika na księży
Zygmunt W. zaatakował nożem ks. Ireneusza Bakalarczyka przed kościołem pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku przy ul. Świętej Jadwigi. Duchowny z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Napastnik został zatrzymany przez świadków, którzy jednocześnie stwierdzili, że nie był to atak na ks. Ireneusza, ale właśnie na osobę kapłana.
Link: https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,nozownik-chcial-zabic-ksiedza-oskarza-caly-kler-o-grzech-zaniechania,wia5-3266-52784.html

➜9 czerwca 2019
Warszawa: szydzenie z Mszy Świętej podczas Parady Równości

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przeszła „Parada Równości”, przed którą w białym namiocie odprawiono pseudo-mszę, której przewodniczył Szymon Niemiec, były „biskup” niezarejestrowanego i nieistniejącego już w Polsce „Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego”. Zrobił to w ornacie z tęczowymi symbolami, a jeden z jego pomocników na głowie miał durszlak.
Link: https://misyjne.pl/pseudo-msza-odprawiona-przez-znanego-dzialacza-lgbt-rzecznik-episkopatu-ma-to-znamiona-bluznierstwa/

➜ 9 czerwca 2019
Rypin: zakłócenie Mszy Świętej, dewastacja kościoła

Mężczyzna dokonał profanacji w kościele parafii Świętej Trójcy w Rypinie diecezji płockiej. 8 czerwca w czasie Mszy św. zniszczył siekierą ołtarz.
Link: https://rypin.naszemiasto.pl/z-siekiera-na-oltarz-mezczyzna-zaatakowal-podczas-porannej/ar/c1-5165077/

➜08 czerwca 2019
Warszawa: Parodia Mszy Świętej pod nazwą „nabożeństwa ekumenicznego” podczas Marszu Równości w Warszawie.

Osoby przebrane za duchownych wzorujących się na duchownych wyznań chrześcijańskich prawdopodobnie katolickich przeprowadzili inscenizacje, która jest parodią Mszy Świętej obrządku rzymskokatolickiego.
Link: https://telewizjarepublika.pl/episkopat-reaguje-na-bluznierstwo-do-ktorego-doszlo-podczas-marszu-lgbt,81027.html

➜ 30 maja 2019
Płońsk: zniszczyli krzyż z figurą Jezusa Chrystusa w parafii św. Ojca Pio

Wandale zniszczyli i sprofanowali krucyfiks! Do zdarzenia doszło w kaplicy, w parafii św. Ojca Pio w Płońsku. Figura Jezusa Chrystusa, która znajdowała się na drewnianym krzyżu umiejscowionym na ścianie w kruchcie kaplicy, została rozbita na kawałki.
Link: https://wpolityce.pl/kosciol/448877-oburzajaca-profanacja-w-plonsku-wandale-zniszczyli-krzyz

➜ 26 maja 2019
Gdańsk: parodia Bożego Ciała podczas parady LGBT+

Środowiska LGBT manifestowały pod mającą imitować monstrancję tablicą przedstawiającą waginę. Do profanacji doszło w trakcie lewicowej demonstracji.
Link: https://www.tvp.info/49837628/gdansk-profanacja-i-wulgaryzmy-na-manifestacji-lgbt-wieszwiecej


➜03 maja 2019 r
Kwidzyn (woj. Pomorskie): Zniszczenie krzyża i wlanie alkoholu do kropielnicy
Czterdziestoletni mężczyzna Wiesław K. wlał alkohol do kropielnicy następnie zdeptał i połamał krzyż w konkatedrze pw. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie.
Link: https://www.tvp.info/42501507/profanacja-krzyza-w-katedrze-w-kwidzynie

➜25 maja 2019
Gdańsk: Parodia Bożego Ciała podczas Marszu Równości.

Podczas Marszu Równości, który odbył się w Gdańsku część uczestników sparodiowała procesję Bożego Ciała. Mężczyzna w przebraniu księdza katolickiego niósł drzewiec z figurą serca, w które została wpisana wagina.
Link: https://dorzeczy.pl/kraj/103821/zarty-z-kosciola-i-katolickich-tradycji-marsz-rownosci-w-gdansku.html

➜17 maja 2019 roku
Nowy Targ (Małopolskie): Ośmieszanie Kościoła Katolickiego i profanacja sybmoli religijnych
W czasie juwenaliów organizowanych przez Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu część studentów ośmieszała wartości katolickie i symbol krzyża. Na czele przemarszu szła grupa studentów składających się z mężczyzny przebranego za papieża oraz skąpo ubrane, których strój posiadał elementy ubrania zakonnic. Ponadto jedna z kobiet trzymała krzyż stworzony z rolek papieru toaletowego.
Link: https://gazetakrakowska.pl/nowy-targ-profanacja-religijna-na-juwenaliach-radni-oburzeni-zdjecia/ga/c1-14212317/zd/36632185

➜03 maja 2019 roku
Warszawa: Publiczne znieważanie katolików podczas wystąpienia na Uniwersytecie Warszawskim

Redaktor naczelny liberalnego pisma „Liberté!” Leszek Jażdżewski podczas swojego publicznego antyklerykalnego wystąpienia porównał katolików do świń oraz wrogów nowoczesności.
Link: https://telewizjarepublika.pl/haniebny-atak-na-kosciol-jezyk-znany-z-propagandy-niemieckiej-ii-wojny-swiatowej,79614.html

➜ 27 kwietnia 2019
Płock: Profanacja wizerunku Matki Bożej

Wokół kościoła, m.in. na koszach i przenośnych toaletach wisiały plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Aureole przedstawionych na obrazie Maryi i Dzieciątka zamiast złotego koloru miały barwy skrajnie lewicowych organizacji neomarsistowskich.
Link: https://misyjne.pl/profanacja-wizerunku-matki-bozej-w-plocku/

➜25/26 kwietnia 2019
Płock: Profanacja wizerunku Matki Boskiej na terenie parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Płocku.

W nocy trzy kobiety nakleiły na koszach na śmieci i przenośnych toaletach plakaty przedstawiające Matkę Boską Częstochowską, która posiadała symbol środowisk LGBT wpisaną aureolę. Plakaty zostały rozwieszone na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku oraz jego okolicach.
Link: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Profanacja-obrazu-Matki-Boskiej-Czestochowskiej-episkopat-zabral-glos

➜22/23 kwietnia 2019 r
Oborniki Śląskie (Województwo Śląskie):Znieważenie kapliczki oraz krzyża.

W nocy z 22 na 23 kwietnia nieznany sprawdza kilkukrotnie kopnął krzyż i kapliczkę obok kościoła pw. Św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich.
Link: https://gazetawroclawska.pl/skopal-krzyz-przed-kosciolem-szuka-go-policja-film/ar/c1-14248883

➜14/15 kwietnia 2019
Jastrzębie Górne (woj. Łódzkie): Próba Podpalenia drzwi Sanktuarium Świętej Opatrzności Bożej
W nocy z 14 na 15 kwietnia trzydziesto cztero letni mężczyzna podpalił drzwi Sanktuarium Świętej Opatrzności Bożej w Jastrzębiu Górnym. Próba podpalenia na szczęście się nie powiodła.
Link: https://www.radio90.pl/jastrzebie-podpalacz-kosciola-stanie-przed-sadem.html

➜11 kwietnia 2019
Warszawa: Atak na księdza i jego ojca.
Napaść na księdza i jego ojca przez 40-leniego Jana B. Zdarzenie miało miejsce na plebannii kościoła pw. św. Augustyna w Warszawie. Ojciec księdza mający 64 lata zmarł w wyniku obrażeń.
Link: https://warszawa.tvp.pl/42225222/zabojstwo-na-plebanii-kosciola-na-muranowie-sa-zarzuty-dla-napastnika

➜ 21 marca 2019
Katowice: profanacja figury Jezusa na krzyżu przed kościołem


Wandale obrzucili kamieniami figurę Jezusa na krzyżu przed kościołem w katowickiej Koszutce. W efekcie figura popękała w kilku miejscach. W efekcie figura popękała w kilku miejscach.
Link: https://katowice.naszemiasto.pl/kolejna-profanacja-w-katowicach-dewastacja-krzyza-i-figury/ar/c1-5044951

➜19 marzec 2019
Toruń: Uszkodzenie „Toruńskiej Golgoty”
Nieznany sprawcy uszkodzili wszystkie stacje plenerowej drogi krzyżowej tzw. Toruńskiej Golgoty. Z krzyży zniknęły korony cierniowe oraz tabliczki z numeracji stacji.
Link: http://antoni-torun.pl/torunska-golgota/

➜16/17 marca 2019
Katowice: Profanacja krzyża na terenie parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Katowicach

Dwudziestopięcioletni mężczyzna zniszczył krzyż znajdujący się przed kościołem pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Katowicach. Akty wandalizmu doprowadził do uszkodzenia wiszącej figury Chrystusa na krzyżu.
Link: https://dziennikzachodni.pl/katowice-zlapano-mezczyzne-ktory-zdewastowal-krzyz-i-figure-jezusa-przed-kosciolem-w-koszutce/ar/13983617

➜25/26 luty 2019
Świebodzice: Zniszczenia w Kościele pw. św. Mikołaja
W kościele pw. Św. Mikołaja w Świebodzicach młody mężczyzna dokonał zniszczenia dwóch witraży, porozbijał znicze ustawione przy historycznym obelisku i krzyżu misyjnym. Zniszczono lampę zawieszoną obok drzwi do kotłowni i zerwał gablotę informacyjną.
Link: https://info.wiara.pl/gal/pokaz/5361757.Zniszczenia-spowodowane-aktem-wandalizmu-w-Swiebodzicach/3#gt

➜22/23 luty 2019
Katowice: Profanacja kaplic różańcowych

W nocy z 22 na 23.02.2019 r. troje nastolatków zbezcześciło kaplice różańcową cztery kaplice różańcowe Kalwarii Panewnickiej w parafii. Pw. Św. Ludiwka i Wniebowzięcia NMP. Sprawcy namalowali czarną farbą na rzeźbach, ścianach i drwach kaplic satanistyczne symbole i napisy. Sprofanowano także figurę Chrystusa niosącego krzyż poprzez namalowanie genitalii męskich oraz pomalowanie twarzy.
Link: https://www.tvp.info/41466912/ave-satan-pentagramy-i-genitalia-profanacja-kalwarii-w-katowicach

➜14 luty 2019
Wrocław: włamanie do klasztoru redemptorystów
Nieznany sprawca włamał się do klasztory redemptorystów przy ul. Wittiga we Wrocławiu. Dzięki aktywacji alarmu włamywacz nic nie zabrał.
Link: http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/36135,wlamanie-do-klasztoru-redemptorystow-w-bardzie-zlodzieja-sploszyl-alarm-video

➜13-14 luty 2019
Bardo (Woj. Dolnośląskie) Włamanie do klasztoru o. redemptorystów

Nieznany sprawca włamał się do klasztoru ojców redemptorystów. Mężczyzna uszkodził zewnętrzne drzwi dostał się do klasztoru, następnie włamał się do sklepiku, wówczas włączył się alarm, po czym sprawca zbiegł.
Link: http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/36135,wlamanie-do-klasztoru-redemptorystow-w-bardzie-zlodzieja-sploszyl-alarm-video

➜ 08 stycznia 2019
Starogard Gdański: +Profanacja pomnika św. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim

Nieznany sprawca pomalował twarz pomnika św. Jana Pawła II biało-czerwoną farbą. Jest to znieważenie pomnika, który znajduje się przy kościele pw. Św. Mateusza.
Link: https://twitter.com/Janusz1967/status/1082714203981602816

➜07-09 stycznia 2019
Giebułtow (woj. Małopolskie): kradzież figury Matki Boskiej
Zabytkowa figura Matki Boskiej znajdującej się na murach kościoła św. Idziego w Giebułtowie została skradziona. Po aktywnych poszukiwaniach odnalazła się 10 marca.
link: https://dziennikpolski24.pl/w-giebultowie-zlodzieje-ukradli-zabytkowa-figure-matki-boskiej/ar/13797101

➜ 21 maja 2018
Nysa: uszkodzenie XVIII-wiecznego krzyża z rzeźbą Jezusa


Do 8 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Nysy podejrzanym o zniszczenie XVIII-wiecznej rzeźby sakralnej. Część rzeźby przedstawiającej Chrystusa na krzyżu odcięli maczetą.
Link: https://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,23430870,weszli-z-maczeta-do-kosciola-uszkodzili-xviii-wieczny-krzyz.html

➜ 18 stycznia 2016 r.
Szczecin: znieważenie krzyża

Tomasz L. dopuścił się obrazy uczuć religijnych w ten sposób, że połamał drewniany krzyż znajdujący się przy tablicy upamiętniającej ofiary stanu wojennego na pl. Grunwaldzkim w Szczecinie. Po apelacji wniesionej przez prokuraturę i oskarżyciela posiłkowego, uniewinniający wyrok został uchylony i sprawa trafiła do ponownego rozpoznania przez Sąd Szczecin-Centrum w Szczecinie.

Link:https://szczecin.naszemiasto.pl/polamany-krzyz-z-placu-grunwaldzkiego-w-szczecinie-ruszyl/ar/c1-8641933

➜ 20 października 2015
Zgierz: zniszczenie zabytkowej figury Pana Jezusa


W kościele Świętej Katarzyny w Zgierzu doszło do profanacji: zniszczono zabytkową figurę Pana Jezusa oderwaną od krzyża, który skradziono i porzucono kilka kilometrów dalej. Łódzcy działacze społeczni i polityczni wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie.
Link: https://kresy.pl/wydarzenia/profanacja-w-kosciele-w-zgierzu-zniszczono-figure-pana-jezusa-z-xvii-wieku-i-skradziono-krzyz-foto/

Share This