1 września 2021 roku, w rocznicę niemieckiej napaści na Polskę, młode przedstawicielki opozycji we Wrocławiu o polskiej fladze; „o szmaty sobie powiewają, przypominają nam, że jesteśmy na terytorium okupowanym przez coś co się nazywa państwo polskie”. Nagranie zostało zamieszczone na profilu Wrocławskie Rewolucjonistki.

Jako fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu składamy zawiadomienie do Prokuratury ws. przestępstw z art. 137 [Publiczne znieważenie znaku lub symbolu państwa] i art. 133 [Znieważenie narodu lub państwa polskiego]. Symbole Rzeczypospolitej Polskiej należy zawsze otaczać szacunkiem. Jest to zarówno prawo, jak i obowiązek wszystkich obywateli, a także organów państwowych, instytucji oraz organizacji. Ochronę prawną symboli RP gwarantuje Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. Za tę flagę ginęły pokolenia Polaków – naszym obowiązkiem jest pilnowanie, aby osoby ją znieważające poniosły karę.

Pełen zapis filmu został zabezpieczony przez naszą fundację na potrzeby dowodowe.

We Wrocławiu pod Urzędem Wojewódzkim od kilku dni trwa protest środowisk lewicowych. Celem protestujących jest wymuszenie na władzach Polski otwarcia granicy i wpuszczenie nielegalnych imigrantów.

Wspieraj fundację Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu;

Share This